28 Balas

Saya dah 37weeks, memang selalu pening loya n muntah.. memang tak larat buat apa.. kesian husband sbb dia yg buat semua benda dalam rumah.. basuh baju masak semua husband yang buat, kita dah surrender huhu

Saya 32 weeks. Tugas rumah pun banyak suami ambil alih. Memasak pun dia sebab tak boleh nak bau menumis ni semua. Jadi sakit kepala. Bila sakit kepala mulalah susah nak tidur.

perut dah rasa berat betul. sakit perut mlm2 kadang2 sakit ke pinggang. tapi kejap dan tak frequent lagi. tengah tunggu turun tanda. doakan saya #38w #first

hehe semoga kita sama2 dipermudahkan sis

3rd trimester jugak.. Selang seminggu demam, tak sedap badan, flu 🤧 rasa macam lembik & tak berguna pulak skrg.. Buat ini, sakit, buat itu sakit.. Rindu kebebasan 2nd trimester 🤭

Hahahaha tu lah. Kadang rasa tak bermaya sangat. Bila rasa gitu mulalah nak menangis 😅

Mood mls nk kluar nk tdo je tp tak bgus juga kna aktiv time2 mcm nie utk longgarkn tulang punggung kita suoaya bby sng nk kluar.. Kerap msuk 3 trimester nie rasa loya..

VIP Member

Saya baru masuk trimester ke3 dah tak boleh duduk lama2. Nanti tulang belakang sakit sangat. Apa lagi area belakng breast tu, allahu sakit macam kena perah2 kulit😫

Iya sis,, saya baring je.. Tapi selang sehari saya akan banyakkan berjalan.. Bagi darah ni aktif 😁

35w 3d ..kaki bengkak sakit pulak nak jalan,susah nak nafas rasa sempit jaa sebab baby aktif sangat dan tulang belakang sakit sebab tido nyandar tak boleh tido mengiring

Saya akan cuba wat macam tu..terima kasih kongsi ilmu😊

Sy 35week sakit dkt kelengkang 😅 bile nak tukar posisi tido tu ya allah sakit dia kemain.. Jln pon da slow mcm penguin 😂

Sama!! Ada "rasa" betul di pangkal bawah tu especially bila bangun dari duduk atau baring.

Setakat ni saya 32week , tdur pun rsa tak sedap badan , baring pun tak ok mengiring pun tak ok Hmm hadap jala smpai nak beranak nnti ni

sama

sy rase ssh btul nk bangun kalau duduk atas lantai..berat je bdn ni,kdg2 bgun nk kncg,settle trus mcm semput..hehehehe..

sya pon dh trimester ketiga,,skrng tngah mengalami loya,pening kepala,sakit miss v,sakit lelengkang,,ngn sakit kelengkang...

Sabar ye sis. Semoga urusan kita semua dipermudahkan.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan