Perancang iucd

Siapa guna perancang jenis iucd kat sini boleh tak kongsi apa jadi hari pertama.. saya harini telah memasang perancang jenis iucd dan dktr pakar telah suggestkan saya untuk guna perancang ini.. last darah nifas 24/12/22 dan bulan January 2023 ni belum period lagi tapi harini 24/01/23 pasang iucd pagi tadi jam 10 pagi ..petang jam 2 ttba kluar darah mcm period mula2 spotting lpas tu kluar sdkit darah dan 2 hari ni memang dh sengugut mcm nak priod tp cuma rasa2 mcm biasa2 je tak sakit . cuma harini slpas pasang iucd sengugut mcm sakit sikit ..adkah ni mmg priod ke ? Ataupun mmg mcm ni selepas pasang perancang iucd #seriusnanya #pleasehelp #bantusharing

Perancang iucd
8 Balas
Tulis jawapan

๐˜—๐˜ฆ๐˜ฏ๐˜จ๐˜ข๐˜ญ๐˜ข๐˜ฎ๐˜ข๐˜ฏ ๐˜ด๐˜บ๐˜ข ๐˜ฎ๐˜ฆ๐˜ฎ๐˜ข๐˜ฌ๐˜ข๐˜ช ๐˜ช๐˜ถ๐˜ค๐˜ฅ ๐˜ฑ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ต๐˜ข๐˜ฎ๐˜ข ๐˜ฌ๐˜ข๐˜ญ๐˜ช, ๐˜ฐ๐˜ฌ ๐˜ซ๐˜ข. ๐˜›๐˜ข๐˜ฌ ๐˜ณ๐˜ข๐˜ด๐˜ข ๐˜ด๐˜ข๐˜ฌ๐˜ช๐˜ต ๐˜ฑ๐˜ถ๐˜ฏ. ๐˜—๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ช๐˜ฐ๐˜ฅ ๐˜ฑ๐˜ถ๐˜ฏ ๐˜ต๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ข๐˜ต๐˜ถ๐˜ณ ๐˜ฎ๐˜ค๐˜ฎ ๐˜ฃ๐˜ช๐˜ข๐˜ด๐˜ข. ๐˜”๐˜ถ๐˜ฏ๐˜จ๐˜ฌ๐˜ช๐˜ฏ ๐˜ด๐˜ฆ๐˜ต๐˜ช๐˜ข๐˜ฑ ๐˜ฐ๐˜ณ๐˜ข๐˜ฏ๐˜จ ๐˜ญ๐˜ข๐˜ช๐˜ฏ ๐˜ฌ๐˜ฆ๐˜ด๐˜ข๐˜ฏ๐˜ฏ๐˜บ๐˜ข.

TapFluencer

saya seminggu sakit mcm senggugut lepas pasang iucd. tak selesa tu dlm seminggu.. spotting dalam 2 3 hari cmtu.. dr kata mmg akan ada darah sikit sbb luka masa nak masukkan iucd.. btw, saya mengandung balik lepas 5 bulan je pakai ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ puan jaga baikยฒ ya

2y ago

oh ptt la sya skit sengugut ingt nak priod tp tak hnya bleeding sikit2 je skit sngat sengugutnyaa hahaha ๐Ÿคฃ dktr cuma ajar cara jaga je tkde bgthu skit apa smua..bleh thu awk guna yg 3 tahun atau 5tahun.. msa habis priod kena check sllu tali tu takut tak di tmpt yg sma disebabkan priod yg bnyk sngat boleh jd punca iucd tak brada ditempt yg sma bleh jd punca trmngdung ..

Sy ank first pakai iucd, tp mula2 pkai bleeding smpai lbh 15hr,jumpa doc semula dia bg ubat stop darah. Dh mkn ubat ok lah semula, mula2 lah ganggu circle period tu. Anak dh 3y x silap msa tu sy g buka iucd kat lppkn, msa tu pn bleeding sket tp ada ubat.

2y ago

oh thank you mommy dgn jwpan ๐Ÿ˜Š

Saya pun macam tu lepas pasang iucd. Jadi sengugut dan darah keluar padahal pasang lepas habis period. Tanya kawan2 yg pasang iucd kata memang normal keadaan tu, sebab badan kita tak biasa dengan benda asing tu lagi kan

2y ago

thank you dgn jawapan mommy..dh brpa lama ye guna

doktor sarankan sy pkai selepas 6 minggu bersalin. skrng dah 2 minggu berpantang. masih was2 nak pakai. sakit tak msa pasang iucd???.

2y ago

sma ..prancang lain tak ssuai utk bdan sya juga sbb tu guna iucd ..tp bagi sya msa pasang ngilu2 mcm tu tp tak sakit sngat ..dia sakit tp tak sangat ..psang skjap je dlam 5mnit mcm tu .. sy psng dkat klinik swasta dktr pakar yg buat jadi kejap je lpas scan tgok iucd dh brada di tmpt btul tkde adjust2 lagi..lpas psang sy trus ada spotting pastu beralih ke ptg bleeding mcm priod tp sikit je tmbh dgn rsa sengugut . rsa sengugut tu yg skit sngt ..tak selesa buatnya ๐Ÿ˜ž dktr ckap klau habis priod kena rajin seluk utk check tali msih di tmpt yg sma ..

normal sis. lepas pasang iucd tu rasa mcm senggugut teruk ๐Ÿคฃ tp sy sdh stop iucd, sbb t'mengandung jugak.

2y ago

maaf nak tnya posisi mcm mna untuk seluk tali iucd tu? duduk mencangkung ke ? baring ke ataupun bdri msa mndi? tali dia dalam tak? nak seluk tpi takottt ๐Ÿ˜…

xpernah kena..sbb saya rancang sendiri je...

2y ago

thank you membalas ๐Ÿ˜Š

TapFluencer

Tiada pengalaman

2y ago

Most welcome. Komen begitu untuk bagi up soalan puan. ๐Ÿ˜Š