11 Balas

saya due 2nd week june. sekarang 26w. baby kick allll the time. tapi dia paling aktif & kick kuat waktu kita baring/malam. sampai memang nampak lah perut bergerak dia kick tu. kulit perut dah tegang, kena sapu moisturiser hari2, selalunya saya sapu 2-3x sehari. rasa nak tumbang tu tak ada. waktu first sem dulu je ada. Hb sekarang 11. hidung kadang tersumbat especially malam. telinga pun kadang rasa tersumbat kalau duduk di dapur lama sangat. saya memang sakit di tulang kemaluan sejak 18w. bukan takat rasa tertekan. rasa mcm tulang tu dah pecah/patah pun ada 🥲 physiotherapist saya kata SPD. kena buat exercise untuk kuatkan otot2 yg pegang tulang tu. and bila baring mengiring kena kepit bantal antara peha. nak bangun pun takleh terus bangun. kena support dengan tangan, and bila pinggul tu nak pusing, angkat, pusing, letak balik. tarik nafas panjang, and masa nak bangun tu sambil hela nafas slow2. tapi sebab tiap kali tidur mengiring mesti akan kebas kaki yg tertindih, tiap 2 jam kena pusing badan, and tiap kali pusing badan sakit sangat. jadi sekarang cuba tidur terlentang je, tinggikan badan sandar 45 darjah kat kepala katil, baru rasa boleh tidur lena and bangun pagi tak sakit kemaluan. gusi berdarah dan sembelit tak ada. mengah pun tak ada rasanya, last week boleh lagi pergi trekking taman negara 5km. maybe sebab selalu practice deep breathing kut, jadi manageable takat ni.

simptom GERD tu sis. cuba amalkan makan sikit2 tapi kerap, and jangan makan laju sangat. kunyah slow2, supaya digestion makin lancar. practice deep breathing. ni akan bantu rasa panik tu, berdebar & pening2 berpinar tu. kalau datang rasa pening tu, cepat2 duduk, tundukkan kepala ke peha, tarik nafas dalam2. seeloknya kalau boleh gi baring sekejap, pejam mata, tarik nafas dalam2. kalau saya dulu, baring & buat mcm tu 5 minit, dia lega.

Saya due middle june. Baby Paling aktif time mak dia baring. Time mak dia tgh masak dia cuit2 sikit je. Dah tak boleh angkat barang berat sgt. Bag laptop tu dh habis berat dah. Tapi jalan banyak ok je asalkan bag tak berat. Haha. Tido awal bangun awal. Kalau dulu selalu terjaga malam. Skrg terjaga pukul 5 lebih je. Celah kangkang tu kalau banyak buat keje dia rasa sakit la. Kena rest je. Pastu tgn kebasss. Jari saya telunjuk dgn tengah kebas. Dah tanya dr, dr kata normal. Carpal tunnel katanya. Kalau lepas bersalin tak ok, kena refer orto ke physio entah. Lain2 saya masih aktif buat kerja rumah. Takde mual apa semua okay je hihi. Awal2 masa 6 bulan tu kerap sakit kepala tp skrg dah okay. Sengal badan tu biasa kot. Saya gi urut, ok sikit dpt relax. Pastu tghari mesti nak tido kejap. Topup tido yang tak lena malam tu. hehe. Tu je kot.

Kerja saya memang dgn laptop (programmer ). Ouh. Ingatkan takde senaman apa. Jenuh saya urut tapi tetap sakit. Okay nanti saya cari. Thankyou.

VIP Member

hi saya 8june. baby saya aktif tak kira waktu, kadang petang kadang malam. badan memang letih, mengah semua cukup baru selangkah 2 dah penat mcm semput hahahaha sabar jela. hb saya tak low dalam 12 lebih mcmtu tapi kalau panas sangat sllu nak tumbang, telinga sllu berdesing tu tandanya nak tumbang. tak boleh diri lama2, pinggang jangan cakap sakit sangat2 sebab anak 1st dulu ambik epidural time nak jahit tu. pergh rasa nak nangis kalau dah duduk lama tiba2 nak bangun tu dia tangkap pinggang terus. saya doakan semua ibu2 yang bakal melahirkan bulan june ni dipermudahkan segala urusan kita ❤️

Sama la bila panas time masak jd nk tumbang..ingatkn sy je cmtu..sy dh panik dh sbb mata pon jd berpinar kebas kki tgn..cpt2 dduk….tq ye mommy share, semoga dipermudahkn urusan kita semua 💞

Saya pun due bulan june. Skrg mmg baby makin aktif lps maghrib. Kadang2 tgh tido terkejut bila dia kick kuat. Waktu mlm skrg mmg wajib terjaga 2 kali buang air. Saya pun ada juga sakit tulang kemaluan tu. Even bila duduk nk bangun pun dia akan cramp kt situ. Pastu mkn kalau terlebih rasa perut mcm tegang n mengah. Saya ada gdm mmg stress nk kena kawal gula n berat badan lagi. Sb lately ni mmg asyik lapar. Kat perut pun dh start gatal2 bila sapu krim dia kurang sikit gatal. Tp alhamdulillah baby membesar ikut minggu sb asyik risau je doc kata baby cpt besar kalau ada gdm.

Hi. Congrats ya. Saya due 7 June 2024. Saya pernah experience baby yg active malam, siang x rase pun. Tp this time around, saya sampai tak tau bile baby rest. Active yakmat! Maybe nak jadi footballer nanti 😜 Skrg ni 27w 3d, pinggang ok lagi tapi tak tau la kalau baby dah makin besar nanti camne. Kat tulang kangkang tu, so far tak de lagi. Kalau nak tido n baring mengiring, try letak bolster in between legs. Nak bangun pun slow2 je. Kadang saya pun lupe terus bangun laju2 je. Since saya amek Iberet ni takde problem hb low. Try consult Dr. . All the best ya.

Skrg dh 25w nk msuk 26w dh..bru la terasa pergerakan bby mkin kuat..xlembut mcm sblm ni..klau gerak tu dpt rasa dia punyer kaki@tgn tu keras je n senak sikit😅 active siang mlm dh skrg..btw congrats jgk ya sis 🫰 semoga dipermudahkn urusan

saya due bulan june. Now dah nak masuk 25week. Saya satu haridapat rasa bby gerak sikit2 jee. Sebab saya first mom. Mmg doktor kata akan rasa gerak bby lambat Saya pun baru rasa masa 23week. kadang2 tengahhari atau petang jarang bby gerak melain kan time baring atau time saya lapar. Jangan risau, doktor kata bby akan rasa gerak sebenarnya 28week. Time tu dh kena tanda buku 🥰 Sekarang saya tengah sakit pingang tapi sebelah kanan jee . Hahaha nak tidur pun sakit sampai suruh husband beli tilam lain yg tebal.

Sama la kite firstmom jgk..bby klau kite baring mengiring mesti kuat rse kick n gerak2..mlm lg active dr siang

bby aktif waktu malam sehingga pagi sebelum subuh , siang kurang gerak. kdg2 sakit bahagian pingang waktu baring nk pusing ke kiri kanan tu amik nafas dlu. ada 1 hari tu nak tarik nafas sakit, lepas tu mcm nafas x smpai ke otak , dada rasa mcm kne hempap. cuba untuk tenang tapi tetap sama terus g kecemasan sbb risau tapi alhamdulilah semuanya okay, lepas kena tahan wad 1 hari dada dh tak sakit bila tekan. sejak tu tidur mmg bantal banyak n tinggi . sekarang kaki sekejap2 kebas walaupun duduk

Sama la wktu bby kita aktif 😄 …Dr ckp apa psal yg dada sakit tu? Angin ke or pembawakan..?

Sy due 7 June. Baby saya selalu aktif waktu sy lapar. Sy GDM tp bacaan selalu tak tinggi pon slps 2 jam mkn. Selalu dpt bawah 4.5. Dr tak suggest puasa takut nnt hypoglycemia. Sy sakit pinggang dan tulang punggung yg hujung tu. Perut mmg selalu tegang. Tgh mlm mmg kena bgn buang air kecil. Kalau siang, dlm tengah mandi tu blh pergi tandas lagi 3x utk buang air kecil.

Saya sekarang kerap kena heartburn. Sakit urat belikat lagi2 bila lepas makan. Baby kick tak berapa banyak sangat sbb dia aktif ikut timing dia. Kadang risau jugak tak rasa sangat dia tendang. Perut selalu mengeras. Buat kerja sikit dah mengah plus perut jadi tegang.

Sama la kite.,cuma heartburn tu xde..mengah n tegang tu yg buat rasa stress sikit sbb rasa xckup nafas mula la fkir -ve

Sy due 6/6,tapi dah selamat bersalin,pagi 2/3 tu tngh sedap berjalan sana sini,petang tu contraction 3/3 3.30am terus bersalin,sebab pergi hospital dah 5cm,mula2 sy rasa mengeras biasa jew,makin lama makin kuat,lepas tu keluar lendir darah,

Yup 27week,alhamdulillah baby makin okey,berat pon dah bertambah,lain2 semua okey,cuma tunggu cukup berat badan jew la

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan