67 Balas

mulut tempayan mmg mcm tu...ada sja yg salah...bila da kawin lpas tu awal mngandung pun dikatanya...yg xmengandung lambat dpt anak pun dikatanya...mulut2 tempayan mcm ni kita tumbuk sja sbb tk bole ditutup jga diri baik2 jgn stress2...abaikan mulut yg -ve tu...

Abaikan je.. rezeki dpt anak awal. Kalau nak ikutkan mulut org ni jenuh kita sis nak melayan. Enjoy je moment bahagia awk ni.. Ramai je jenis bunting pelamin. Asalkan kita tau kita xbuat dosa pun.. jgn stres2 ok dan jgn lupa ambil folic acid, jaga diri awk

pedulikan sis, asalkan awk & suami bahagia. org sekeliling akan sentiasa mengata, dapat anak awl mengata, lambat pon mengata. Mcm saya 8 tahun kawin baru dapat rezeki zuriat, mcm² org kata, suami saya bg kata² semangat dan minta saya pedulikan mereka :)

sama macam saya. saya kahwin 7/5 . first day last period 24/4 , buat upt test dh pregnant 20/5 . . skrg dah 13minggu twins. saya pon senasib tpi kakak sendiri yang kta sy buat bnda bukan2. tapi saya kuatkn hati dan jg kandungan saya walaupon org xsuka.

Dulu pernah last period 15.5 . Nikah 30.5 . Pastu terus tak perios sampai tahu pregnant . So that doktor akan kira dari 15.5 tu . Ofc la org pertikaikan kenapa usia kandungan tambah 2minggu sebelum tarikh nikah . Org yg ada ilmu mmg akan faham .

Samalah sis. Mula2 mmg ada org yg akan mengata. Tapi rezeki kan? Lain org lain rezeki. Juat ignore jer pandangan negatif orang, ibu hamil x yah stress2 okay.😉 Just enjoy jer pregnancy journey. Anak tu datang dengan rezeki. Doa baik2 jer.

sy nikah 13/12/21 ..time tu lom period lgi..tiba² bdn x lemah mual²cmtu..bulan 1 (28 hrbuln scan) dpt thu dh 6 mnggu 5 hri..rzki lps khwin dpt plk ank awl.. allahamdulillah 🥰kdng² ad je mulut org mengata..pekakkn tlinga je sis..

ssetgh org x paham,sbb tarikh awal hamil doktor ikut tarikh last period,bkn tarikh last bsama.. sbb 2 klu sblm nikah dh period dlu,mmg time subur la.. x mstahil la org jd slh fhm.. yg fhm 2fhm la,yg x fhm mcm puaka la mulutnya😂

usia kandungan dikira dgn usia pelepasan ovum kita.. sbb tu doc kira ikut first day period.. abaikan mulut org, Allah lebih tahu. yg pnting baby sihat, mommy pun sihat.. btw, sy pun bunting pelamin jugak, alhamdulillah..

Sy pon bunting pelamin sis 😁 last period 8/1 hari yg sama sy nikah pastu tau preggy 2/2 🤭 g kenduri tunang mmber mkn bnyak2 mlm tu demam dan muntah2.. check upt double line 🥰 Alhamdulillah skg dah 29w2d ☺️

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan