33 Balas

VIP Member

Saya delay period seminggu lebih.. Mula2 taknak buat upt sebab penah period delay tapi -ve,husband suruh buat jugak sebab masa tu saya keje dia risau.. Lepas tu kerap demam.. Saya pon buat la upt,masa tu buat tengahari.. Lepas dah titik urine tu,saya biarkan dulu sebab taknak tengok.. Lepas tu dalam 2 minit macam tu saya tengok balik,naik line samar2.. Saya pon macam ehh,betul ke nie? Salah tengok ke? Bila buat upt lagi naik samar2 jugak.. So pegi la klinik,buat upt kat sana.. So doc pon bagitau yang saya +ve pregnant.. Alhamdulillah 🤲🏻 sekarang dah 22weeks dah,3th pregnancy

da lewat dtg period 3 hari... dlm minggu tu bdn Jd Lemah...cepat tido awl... perut cramp ..rasa senggugut mcm nak dtg period .. tapi x... hari ke 4 xdtg period...terus buat upt.... double line ..xberapa clear .. tunggu lps 3 hari cek balik.... beli yg upt clear blue jenis digital tu... alhamdulillah... pregnant ... lps seminggu tu..pi klinik bayar double confirm dgn doktor...sbb mcm xcaya...masa tu baru 9 bulan kawin... da confirm dgn doktor..time tu kandungan da 6 minggu .. lps 2 minggu baru pi klinik kesihatan buat buku merah.... sbb da nampak jantung baby... alhamdulillah....

lewat period sebulan lebih , ingatkan perubahan hormon so takde lah buat test pregnancy . sebab sebelum ni bila lewat je terus check tapi asyik kecewa then akakipar suruh buat sebab dah lewat sangat . malam 16/1/2021 test then naik double line terangg . terus menangis , excited . start dari tu terus morning sickness teruk and terpaksa berhenti kerjaa . now dah 6 bulan , Alhamdulillah . 🥰❤️

masa tahu pregnant dah sebulan lebih. patutnya period haritu, tapi dah lewat 2hari. lepastu keluar spotting, ingatkan period. pakai pad tapi takda darah. esoknya pagi nak bangun solat subuh, cek pad still takda darah. so sebelum solat, cek upt dulu. alhamdulillah pregnant. now dah sebulan jadi ummi kepada seorang puteri ❤️

alhamdulillah. happy for u.. semoga sihat selalu..

utk anak first dulu keluar spotting brown almost 1 weeks. tak sedap hati buat test. naik double line. ptg tu terus jmpa doc check.. right now ank dh 1y7m dah delay period 3hari. perut cramp. sakit pinggang mcm nk period. pening kepala smu. tak sedap hati check la. tup tup naik double line. rezeki Allah bagii😉

8 minggu bru taw pregnant 😁masa honeymoon tu ada jugak muntahh2 tak lalu makan lepas seminggu tuu chek double line ☺️masin mulut pak diaa masa dekat tasik dayang bunting 😝dia ckap mna taw balik2 bunting kann 🤣bunting sungguhhh 🤪🤪

sebelum lewat period dah rasa lain macam tapi ingatkan nak period..tapi dah lewat seminggu tak period2 juga. so try la upt..Alhamdulillah positif pregnant..lepastu trus muntah2, sensitif bau, pening, 🤭

Period sy mmg xteratur so mmg xpasan pon wlpon da 2bln x period. Pastu perut cm rasa bloating je. Hasben suh wat pregnancy test turns out positive. Bile check kt klinik da 11w ☺️

bila puasa penuh 😃, 1st raya check dah 7w pregnant. takde morning sickness sampai skrg 15w, cuma waktu bulan puasa sama2 mual dgn husband tp masing2 tak muntah. tak selesa tidur.

samalah. Saya puasa penuh sbb mmg tak jangka langsung. masa raya tu mmg makan mcm2 lemang semua perut jadi kembung sgt. badan jadi terlampau letih, kerap kencing. 2 minggu lepas raya check upt positif. Alhamdulillah...

VIP Member

tau masa 6 weeks. letih yg teramat sangat. lepastu kerap sakit kepala, cramp perut, lenguh2 payudara. pastu last2 rasa nak test. tengok2 double line... Alhamdulillah...

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan