Sakit bawah bila nak turun katil/berjalan

Sesiapa ada rasa yang sama tak? Rasa nak kencing tapi keluarnya sikit je .. bila nak berjalan ke toilet, sakit sangat. 😭😭#pregnancy

14 Balas
Tulis jawapan

Saya rasa bukan kencing kotor, tu pelvic pain. Memang sesetengah ibu akan ada rasa pelvic pain. Boleh search pelvic pain tu apa. Saya tengah mengalaminya skrg. Tuhan je tahu sakit dia mcm mana. Tak sabar nak bersalin sebab sakit sangat kalau nak ubah posisi tidur and turun katil. Semoga awak kuat ya. ☺️

Baca lagi
3y ago

Ohh yee rasanya sebab tiapkali checkup urine Alhamdulillah okay takde pun state situ kencing kotor em

Brp week??sy dari 33 week sakit mcm tu..sakit celah kangkang..skrg dah 36 week..nenek suami kata minum air kelapa bg kurang sakit,seminggu hari2 sy minum air kelapa mmg rasa beza tak sakit dah..dan amek kalsium susu

sy pun tgh mngalami...bhagian depan n belakang (punggung) pun rsa...sy bru 31w...kdg2 tgh mlm nk bgun g toilet, Allah sja yg tau btapa skit nya rsa...

3y ago

bertabah la smua...huhuhu dmi anak

VIP Member

Sy, smlm la rse nk bgun g toilet rse sakit ngilu betul kt bhg bawah tu sampai kne kncing berdiri , adoi, pastu kjp je dah ok, nk due ni macam2πŸ˜‚

3y ago

hahaha.. btul2.. sy nk dkt due mcm tu la. smpai brkemban xkira malam ke siang.. snang nk kncing. ckp kt suami. nk ddk bercangkung pn ssh sbb kiri kanan paha skit sgt. kncing trpksa brdiriπŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚

kna mnm air msak sckupnya kalau blh jgn mnm air sejuk lg... saya wktu di wad 3 tmpt kna ccuk sbb tmpt yg dccuk bgkak

VIP Member

kncing kotor... banyak kan minum air bali... air bali membantu melawaskan kencing...

Kalau kencing sakit, x lawas biasa kencing kotor, nti checkup bagi tahu doctor

sama lah ngn saya, Tgh mengalaminyaa. Sakit yaa amat

banyakkan minum air suam sis mcm kencing kotor tu

ya maybe.. saya kncg ktr kna thn wad 3 hari...

3y ago

ya hrtu ada jngkitan kuman dgn turun drh skit.. tp Alhamdulillah smuanya ok... baby ok jln msh tttup... cuma sya kna bnykkan brht xblh buat krja brt