βœ•

12 Balas

Sy pun pregnant kedua n anak first masih breastfeed. Anak first 1tahun 6bulan dpt tahu pregnant. Nurse ckp better stop susu kan anak pertama tu, ganti susu formula atau susu fresh milk biasa tu je. Tp bile saya tanya doc, doc kata xde masalah pun nk continue menyusu, tp dah boleh slow2 stop sebab dh nk 2tahun and nnti perut dah besar, mommy yg xselesa. N kena jaga pemakanan lah sbb nk supply for 3people. Nurse n doc both bg petua letak asam jawa dkt your nip. Tp jgn calit time dy tgok, calit everytime dy minta n sorok2 calit. Lama2 dia xmau dah. Sekarang sy baru nk masuk 4bulan preggy. Cuma nya sy xstart pun calit2 asam jawa tu sbb, susu sy dh start drop n anak xpuas, last skli dy minta air masak πŸ₯Ήsy pun masih xpuas nk mnyusukan dy, so sy bg je slagi sy larat 😊 selagi doc said no problem πŸ˜… so u better consult your doc juga

Sy jwb ikut experience saya ya. Tp sometimes semua ni lain org lain penerimaan badan kita. Sy fully breastfeed my son sampai umo dia 2y7m. Mmg dia x amik apa2 susu formula lain sbb alah lactose. Sy wean off my son masa umur kandungan kedua masuk almost 8m. Mmg alhamdulillah no issue tumbesaran etc2 utk anak dlm kandungan so long kita rest n amik vit or folic acid as advise. Now anak kedua dah umo 8m fully bf jugak. Lepas delivered bb 2nd ni mmg x period since habis pantang for 8m. Unplanned and mmg amik family planning but rezeki now tgh pregnant anak no 3. I just continue bf mcm bese.

saya pon pregnant yg ke3 time anak usia 1y9m. masih susu badan. dlm masa yg sama, sy ikhtiar putus susu (sapu minyak panas d puting, gosok getah bakawali d puting). alhamdulillah, anak wean off usia 2y3m mcmtu. anak sy pon minum susu kotak full cream sis. actually, susu kotak fc better lg dri susu fm. stakat ni anak sy sihat walau bf abangnya time pregnant. tapiiii awk kena usaha utk putus susu jugak. pujuk n explain kt anak tiap hari, ibu sakit kalau adik susu. sian baby nanti kurus. in syaa Allah lama2 dia phm. moga d permudahkan urusan awk

Saya pun sama je situasi dengan awak. tapi slowly nak wean off dia . anak baru setahun 9bulan , bagi botol Dan any susu memang reject habis2san . nak taknak kena bagi jugak tapi selalu pujuk kata kat dia boleh susu kejap je . sebab nipple rasa sakit dah sebab susu makin kurang kan. pernah dah letak asam jawa semua tak jalan, samalah cam awak risau takut dia takdapat nutrisi mencukupi sebab dia pun sejenis tak kuat makan . tapi Saya tetap jugak paksa dia makan Dan bagi susu bila nak tidur je

Baru 2yr? πŸ˜… Actually dah 2yr which dah patut wean off & just nice dah to merancang utk dpt another baby. Dan proses wean off tu patut berlaku sebelum 2yr kalau tak mmg anak akan ngempeng berterusan yg lagi susah utk pisah susu badan. After 12m dah boleh intro full milk yg diberi dlm cup, not necessarily formula yg diberi dlm bottle. Bab menyusu tu kena dptkan advise doctor/nurse sebab ada org rahim dia mengecut disebabkan ni hingga menyebabkan keguguran

Unplanning tp bila dah preggy dah boleh restructure balik plan tu. It’s just my 2 cents. Tips ni pun saya banyak dapat dari PAED & experience sepanjang ada anak. Susu masih banyak even anak dah 2yrs pun dah tak digalakkan cont bf atas faktor nanti anak terlalu ngempeng & lagi susah nk pisah. Anak pun dah sebaiknya dptkan sumber makanan lain yg lagi penting/berkhasiat dari susu ibu. Banyakkan study lagi yek sis, jgn hanya sebab susu banyak kena teruskan bf. Kalau anak dah 3 4 tahun susu masih banyak so nak teruskan netek ke πŸ˜† Kena ambil kira juga condition baby dlm perut tu, like i said certain cases doctor tak bagi bf sebab rahim mengecut. Nk follow or tak up to you, anak sulong saya dah sekolah menengah huhu memacam dah hadap πŸ€ͺ

anak dah 2 y/o, so boleh dah nak wean off totally dari apa2 susu. sumber khasiat dia sekarang dari makanan, bukan lagi susu. kalau nak sub susu lain pun, tak perlu formula. susu fresh/full cream cukup. tak perlu botol. ajar minum pakai cawan. tapi kalau belum ready nak wean off pun, selagi kandungan tak ada masalah, tak ada masalah nak continue bagi susu badan. baby pun bukan menyusu kerap kan sekarang, paling2 sehari tu sekali dua.

Better rujuk dengan nurses atau doktor. Saya sekarang pregnant 6 bulan dan masih menyusu badan anak sulung setahun 6bulan. Double penat tapi double makan jugak 🀣 ikut doktor n nurses, okay saja. Tapi kalau memudaratkan kandungan dan ibu, memang kena stop bf. Saya pun try bagi susu fm tapi anak memang reject botol. Tapi kalau bagi dalam cawan dia okay je. Cuma malam nak tidur lah biasa ngempeng.

1) mne2 bdk yg da biasa bf memg take time utk terima formula/full cream milk.. kne byk2 sabar.. 2) kdg2, akan ade 1 tahap, susu tu bkurang/kering sendri ble usia kndungn meningkat.. 3) kne fokuskn supaya anak sulung dpt zat dr sumber mknn.. susu sbgi sumber tambahan je..

saya pun still bg lagi susu badan anak bru 1y6m semua susu dia tolak nk bf je , jd saya bg hari siang je malam tak bg dah dia nangis ke saya buat dunno , mcm sis anak dh 2y boleh dh stop bg takpun kurangkan timing susu

2tahun dah sangat tak payah susu formula dah puan.. simpan duit ya.. zat yg sepatutnya tu patut datang dr sumber makanan dah bkn susu lg, kalsium dr makanan banyaakkkk lg banding de susu.

alhamdulillah ok tu senang makan.. sediakan mknn cukup zat je

Soalan popular

Artikel Berkaitan