29 Balas

Saya dua2 bersalin anak pertama dan kedua di hospital swasta. Anak ketiga ni sy cuba di hukm, kandungan 28minggu 1st checkup. Alhamdulillah sangat baik layanan nya, dari nurse meja depan hingga ke doktor. Detailed scan, checkup sgt memuaskan hati. Cuma standby waktu menunggu agak lama. Saya dari 9am hingga ke 130pm baru selesai semua. Bagi saya berbaloi sangat walaupun jauh (saya dari Cyberjaya). Harapan saya sampai bersalin nanti tetap ok macam ni sebab saya akan bersalin elective czer.

Saya booking PPUM.. Nak cakap beza saya pun xtahu.. Anak first.. InsyaAllah due 30/4 ni kat PPUM.. Xde la leceh sangat.. Cuma kena book awal².. Takut penuh.. Time saya 6bulan nurse kk dah bising,dia cakap kenapa x booking lagi katil 😂😂 (malas nak appointment dua tempat sebenarnya 😅)

Saya pon tengah dilemma nak bersalin di hukm ke atau ke ppum bersalin sana. For now dua ni memang ada dalam list. Tapi andai kata takde rezeki bersalin di hukm , saya ke ppum bersalin sana pon okay rasanya sebab ramai kata ppum okay jugak

Even both gov tapi masing-masing ada pendapat masing-masing kan. I pernah bersalin di hukm and ke ppum bersalin sana untuk anak second. To me bersalin di hukm okay, ke ppum bersalin sana pon okay alhamdulillah semua berjalan lancar

Sis jangan lupa kalau nak bersalin di hukm atau ke ppum bersalin sana, kena checkup at least 2/3 kali dulu tau baru boleh booking. Buat awal senang sikit sis cuma kena decide lah nak bersalin di hukm atau ke ppum bersalin sana

Saya tengok ramai juga ke ppum bersalin sana kalau tak dapat bersalin di hukm. Tak pasti kenapa but antara top 3 hospital yang ramai mommies pergi .Ada yang jajuh-jauh datang nak bersalin di hukm atau ke ppum bersalin sana

Saya tengok ramai juga ke ppum bersalin kalau tak dapat book hukm sis. Saya pon tengah survey nak bersalin di hukm tapi kalau tak dapat maybe ke ppum bersalin sana jugak sebab ramai share positive feedback bersalin sana

cik please book cepat. mmg hospital putrajaya cepat full kalau FPP. kalau hukm/ppum check up atleast kena buat 2/3 kali kat sana kema booking jugak. dulu saya nak book putrajaya baru 12 weeks pun da full

Bersalin dkt bangunan baru tu okay tk ?

Kita pernah bersalin di hukm and suka ke sana lagi sebab kos bersalin di hukm tak mahal sangat maybe sebab gov kan. Tapi saya tak ingat pulak berapa kos bersalin di hukm tu cuma bestlah ke sana

Saya tak ada lagi experience bersalin di hukm but saya tengah survey kos bersalin di hukm. Sebab tengok kos bersalin di hukm macam sangat affordable lagipun macam ramai juga bersalin di hukm

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan