Yolk sac ada. Janin takda

Semalam dah g scan tvs scan yolk sac ada tapi janin belum nampak. Kalau macamni kandungan tak menjadi ke. Then doktor suruh lagi 2 minggu utk turun darah sendiri. Kalau tak turun juga doktor akan refer untuk cuci. Macam mana ye? Pernah jadi tak

Yolk sac ada. Janin takda
9 Balas
Tulis jawapan

Sebenarnya, keadaan seperti yang anda alami ini memang boleh berlaku. Yolk sac yang kelihatan tetapi janin masih belum nampak mungkin menandakan perkembangan awal kehamilan. Ia tidak semestinya bermakna kandungan tidak akan menjadi. Kadang-kadang janin baru akan kelihatan dalam minggu atau dua selepas perkara ini berlaku. Tetapi jika darah turun atau tanda-tanda keguguran lain muncul, adalah penting untuk segera berjumpa dengan doktor. Jika doktor memberitahu untuk menunggu dan turun darah sendiri dalam 2 minggu, adalah baik untuk mematuhi arahan tersebut. Doktor akan dapat membuat penilaian yang lebih baik setelah tempoh itu. Saya faham kebimbangan anda, tetapi saya harap anda dapat tenang dan sabar menunggu. Saya sendiri pernah mengalami situasi yang sama dan akhirnya segalanya berjalan dengan lancar. Tetaplah berfikiran positif dan jangan ragu untuk berbincang dengan doktor jika anda mempunyai sebarang kebimbangan. Semoga semuanya berjalan dengan baik bagi anda. https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

sy pun pernah mcm ni. mse kndgan 9w, risau juga. doc suruh buat tvs dlm 2mggu tp xsabar nk rahu result, selang bberape hari je cari jugak klinik yg boleh buat tvs utk double confirm. yg peliknya mse buat tvs pun xnampak apa² tapi doc tu try buat scan dr atas elok je nampak baby bergerak².. syukur sgt! betul² surprised sgt! moga kndgan ni dan semua mommy² terus sihat dan dipermudahkan sehingga melahirkan.. aamiin

Baca lagi

try mommy p check klinik lain pula.. xpun tggu smnggu dua p scan tmpt lain juga.. sy 3hari tempat berbeza stiap hari dktr lain.. tmpt ke3 baru nmpk.. mesin makin canggih makin jelas nampak.. kalau xde juga redha jelah.. apapun sy doakan mommy masih ada peluang malaikat kecil di situ.. doa byk2 ye mommy

Baca lagi

Coba pakai produknya mama choice bun . Produknya sudah sesuai anjuran IDAI dan FDA, 100% aman. Bisa cek langsung di tokonya >> https://shope.ee/9KLw1ZdiEL , lagi ada free gift barang seharga 87.000 dan voucher diskon 100.000 bun. 5245722

Saya mcm ni jugak sis. 2 mggu lps ada yolk sac. Mggu ni scan takde janin dlm kantung. Doc suruh check darah nak make sure kita ni betul mengandung atau tidak. Harapnya result saya positive saje. Doc ada cakap pape tak?

Doktor ada cakap tak case sis ni blighted ovum? Maksud dkt sini, yolk sac ada tapi janin takde, ada setengah orang yolk sac pun takde sampai usia kandungan dah masuk 10 minggu jadi yang itu pun blighted ovum

sis skrang macam mana kandungan? sbb saya pun tk nmpk

try 2nd opinion pula , try klinik lain .

sis brp week dh?

4w ago

ikotkn 9w dh nmpk janin dgn jntung