Hi, korang yang due Bulan December Ni, dah start list/beli barang ka?

10 Balas
Tulis jawapan

Alhamdulillah, saya juga tengah mengandung anak kedua saya yang dijangka bersalin pada bulan Disember ini. Sudah tentulah saya sudah mula menyusun senarai barang-barang keperluan untuk persediaan kelahiran bayi yang akan datang. Saya kongsikan dengan anda beberapa perkara yang perlu disediakan untuk persiapan kelahiran bayi. 1. Pakaian bayi: Pastikan anda memiliki pakaian bayi yang selesa dan sesuai dengan cuaca di Malaysia. 2. Peralatan mandi: Sediakan sabun, syampu, tuala, dan juga bak mandi bayi. 3. Tilam dan bantal bayi: Pastikan tilam dan bantal bayi yang berkualiti untuk keselesaan tidur bayi. 4. Botol susu dan pembersih botol: Jika anda merancang untuk memberi susu formula kepada bayi, sediakan botol susu dan pembersih botol yang sesuai. 5. Lampin bayi: Dapatkan lampin bayi yang selesa dan tahan lama. Jangan lupa untuk menyediakan juga keperluan ibu seperti pakaian bersalin, penyusuan bayi, dan lain-lain. Jangan risau, banyak produk yang boleh membantu ibu hamil dan menyusui di sini: https://invl.io/cll7871 Semoga persiapan kelahiran bayi berjalan lancar dan diberkati! https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

saya 1stMom due Dec... belum buat apa² list lagi sebab baru nak study apa keperluan utk baby nnt... tapi plan masuk bulan ke 5 nanti baru start beli barang² besar sikit²... dan mungkin utk pakaiannya beli yg unisex colour saja ☺️

Sama due buln dec😘tpi saya brg baby blm nak beli lagi.. cuma keperluan utk sy sndri berpantng nanti dh mula list dan beli sikit supaya nnti tak terasa sgt.. lagi2 dengan harga barang skrg🫢

belum lagi.. walaupun anak dah yg ke 3 tp sbb jarak 8tahun hbs lupa dah kena gali balik ilmu dan list² keperluan hehehe biasanya kndungan 6-7 bru start beli.

masa anak pertama dulu sy start beli barang selepas anak masuk 4bulan. anak2 seterusnya 2 3 bulan sebelum bersalin baru beli topup2 je apa yg patut

awal lagi klau nk beli skrg sy due bln 12 pun x beli apa2 lagi . sy ank no dua so beli lmbt skit topup skit2 je nnti sbb yg brg ank pertama elok lagi.

4w ago

waaa Sy pun Anak second juga

Sy pun blom start lagi beli brg ni. At least 3 bulan sebelum bersalin baru beli sikit2, lepaa tu topup apa yg patut along the way 😁

Saya pun due dec, first pregnant. Tak plan apa2 lagi sebab babynya kecik. Yg penting mummy2 jaga diri je kandungan usia awal ni

Due 24/12 belum beli lg. Tgh survey je harga & brg apa yg perlu. Takut beli awal nanti terbazir. Nk kumpul duit utk CL lg

awal lg nk beli. hehe. buat list dulu pun bole. lepastu kumpul duit.. nanti dah 6 bulan ke atas, baru pelan2 beli..