39 Balas

follow yg ni sis

VIP Member

week ni ikut kiraan minggu dlm bulan.. sbln kita ada 4 minggu,so kandungan kita d kira dlm minggu,stp 1 trimester di bahagikan 3 bulan,so kita ada tiga trimester,iaitu trimester pertama,kedua dan ke tiga.. trimester pertama bermula 0-3 bulan,dan trimester ke2 bermula dr 4-6 bulan,dn ke trimester ke 3 bermula 7-9.. sy skrg berada di trimester ke 2,iaitu 16 minggu,hari ini sy 16 minggu yg pertama.. dulu sy pn tk fhm jg 😁

Sama kita sis.. skrg saya 16week… trimester ke2 .. tapi hrini bru rasa sakit pinggang belah kiri dan sakit bwh perut. Normal ke???

ini weeks dengan bulan supaya sis tak keliru, sebab sebulan kan tidak tentu 30hari atau 31 hari jadi 1minggu bersamaan dengan 7hari, bermakna 4minggu 28hari sedangkan sebulan 30-31hari sebab itu 17minggu 1hari baru 4bulan usia kandungan

sy nak tny 16 mggu ni korang ad rasa baby bgerak tak?sy 2arini baby xberapa aktif..selalu ad rasa mgeras,benjolan2..

saya bll rasa lagi . tapi 6 bulan saya dh rasa gerak ii dh . masa anak pertama

ada tak yg dgn saya last period bulan jan tp x igt brp hb skrg kira2 dh brp week yeer? sbb blm cek lg

Sis blh tgk bnde ni klu sis xfhm

kalau tu..baby dok bawah ke dok atas jika 4 bulan ?

Samalah dgn kita dulu, tanya nurse kk..bru dia ajar Kita mcm ane nk kira..awk last period bpe..so mcm sye stiap hri khmis start Kita last period..smpai skrng.. tula minggu Kita..dan..bulan kira bulan mcm biasa lah..☺️

sama lah sy .last period bulan jan .pstu dpt thu pregnat mase puasa ke 5, itu pon bru 11 minggu .pstu 26 hb 4 check .dh 14 minggu 1 hri .sy pon xtau sngt kiraan nye .cume due date sy dlm bulan 10 jgk .

16 minggu bersamaan 4 bulan 2 minggu. Kandungan akan awal 2 minggu.

4 bulan sis...cuma sis kira...dlm satu bulan ada 4 minggu kn...

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan