23 Balas

VIP Member

Sama mcm sy. Igtkan period problem. Makan sebijik nenas masam yg tk berapa masak tu. Nak2 lg suka nenas. Habis sebijik. Alhamdulillah takde apa sihat je semua. Nasib baik masa tu tk mnum lg air tapai. Ptt la rasa mcm tknk mnum lg. Check2 skali preg.

Super Mum

Saya pernah tanya doktor pasal makan nenas semasa hamil... Doktor kata boleh jaa... Takda lagi sejarah orang gugur sebab makan nenas... Lepas tu saya makan nenas macam biasa... Makan durian... Insya Allah semua akan okey... Jangan risau yaa

Kalau diawal kehamilan xboleh makan nenas sebab ianya tajam . Tapi kalau kandungan dah 7 bulan keatas sesetengah orang boleh mkn .tapi sy x makan sebab takut . Sama juga durian org kata panas . Atas badan masing2 .. seeloknya kita jaga . 🥰

Sy masa 12w makan masak lemak nenas ikan masin. Malam tu sakit perut mcm senggugut. Esok nya terus scan, sebab risau. Doc ckp ada stgh mkn mmg trigger contraction. Nenas salah satu nya.

sy siap join rutin askar lg.berlari sna sini,panjat bukit,senaman lasak. rupa²nya da ada isi 2 bulan 🤭 tgok pd ketahanan badan sis,kalau ok,in shaa Allah xda apa² tu 😃

Mcm sy dlu..tk thu pregnant,mkn ayam mcd yg pedas tu dlm 3 ketoi jgk...smpai sakit perut 2hari..beli ubt kt farmasi..nseb la tk jd pape kt bby...thu2 preg dh sbln lebih..😅

Masa sy mula2 ngandung mcm2 sy teringin nak makan. N semua tu sy mkn sikit2. Kecuali air tebu mmg sy tak usik langsung. Tapi durian pulak mahu sebijik jgk sy mkn aritu haha.

Kalau tak ada apa2 maksudnya ok la..mak saya makan nenas masa pregnnat..tp saya penah makan sikit masa tgh pregnant dlm 7 bulan..tapi sikit je la

xde ape2 tu klau xde tanda2 gugur.. Sy awal2 dlu xtau pregnant, g funfair naik bnde yg bpusing2 tu.. Nasib x jd pape..

Insyallah xde ape2... Puan xtahu. Maka puan cover la semula dgn mkn supliment Dan buah-buahan. Selain berdoa yg baik2

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan