7 Balas

Klau mcm sy sis,jnis ibu yg simple.Ini yg sy sedia msa hari nk bersalin. Ibu:- -1 plastik berisi barang mndi Ibu (Incase stay hos lma) -1 Beg Brisi Barang/Baju Ibu serta towel medium size/Sluar Dalam/Modes Tali/Modes Biasa/Topi/Stokin. -1 Beg utk bwa Termos/Cawan/Biskut/Roti/Snek Baby: -Botol Susu Baby Size Kecil (Incase) -Tuala/Bantal Kecil Baby/Bedung baby/Topi/Sarung Tgn&Kaki/Pampers Tape Newborn,sbb nnti kna cek tahi senang buka pampers baby),Baju Newborn Baby/Minyak Angin Baby/Powder Baby. Dekat Rumah:-Beli Set Tilam Baby,Set Mandian Baby,Besen Mandi Baby,Minyak angin/Lotion Baby Set/Pampers Newborn/Baju Baby.Topi&Sarung Tgn&Kaki Baby/Susu Rumusan (Incase xdpt BF)

Macam saya mula2 beli katil baby, rak tempat letak baju baby, ampaian baby, bath up, tilam, barut, bedung, mandian baby, bedak, losyen, minyak telon, krim baby, wet tissue. Lepas tu baru beli sikit2 baju, selimut, sarung kaki tangan. Tinggal pampers, pam susu, botol susu & beberapa brg lain lagi jr belum lagi. Car seat & stroller pun belum lagi. Yg selebihnya barang berpantang plk. Saya pun tak berapa pandai, banyak rujuk dkt google. Saya beli sikit2 setiap bulan, so tak terasa sangat belanja tu.

awak beli start berapa week ? saya dh 20 week rasa awal lagi tk nk beli brang baby ni ? baby saya bulan may jgak

yg sis perlu beli dan penting sgt2 pmpers,baju bby jgn beli yg saiz new born..bli saiz bsr ckit sbb bby cpt bsr..mandian serba lengkap..bdk ngn mnyk telon..sarung tgn kaki pn kgn bli bnyk..barut pn sama sbb pkai kjp j..sy x bli pn katil bby sbb bby tdo sama2 nyusu bdn kn..stroller depends nk bli pn blh x bli pn x pe..car seat mmg perlu

blh jgk sis mcm tu

saya pun due bulan 5 ni In Shaa Allah😊 setakat ini saya dah start beli baby cot dan stroller. car seat baby tunggu gaji bulan ni. hehe saya nak beli sikit2 dulu keperluan yg besar2 supaya wang pun tak terasa besar sgt dihujung2 nanti masuk 7 bulan nak cari pakaian je dan other small things.

sy pun beranak bulan may 8hb.. setakat ni bru beli baju baby n sarung tngan kaki n bedung.. tu pun sorok2 beli sbb fmily ckp dah 7bulan bru beli.. tp tulah rasa cute je kan tulah beli sorok2 hahaha

saya pon akan beranak may dan belum beli apa2. rasa lost. husband dok cakap nanti2. entah bila nak start kumpul brg baby.

smaa la sya due bulan 5 tpi blm beli brng lgi. awk simpan je duit nnti bole beli kam

Awak belum beli apa2 barang baby ke?

- Boleh start beli barang2 besar dulu macam katil baby (better beli yang portable, tak besar sangat & tak makan tempat, boleh lipat bawa travel) - Stroller & car seat - Mandian baby (sabun, shampoo, lotion) Sebaiknya tak perlu guna bedak sama sekali. - Minyak telon - Wet tissue (pureen 100pcs/ beli 3 pack sebab pakai banyak nanti) - Diaper newborn (beli 1 pack je dulu yang 80pcs macam tu sebab baby cepat besar) - Baju newborn beli 5-8 helai cukup (tak perlu banyak, basuh ulang2 je pakai balik, sebab baby cepat besar nanti tak muat dah) - Barut (beli 2-3 cukup) - Kain bedung (3 helai pun ok dah) - Breast pump (kalau kerja, digalakkan beli) - Botol susu Baju baby tu banyak jual 1 set ada 5, murah2 n cantik kat shopee banyak ☺️

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan