23 Balas

bukan sis sorang ja kemalasan mostly memang ibu hamil akan rasa benda yang sama ta payah risau bukan sis sorang ja alami benda tu semua, nak masak pun ada kemalasannya juga tapi jangan kata time pregnant, yang ta pregnant pun ada juga hari hari kemalasan tu, nak duduk rumah seharian klu boleh nk relax dari stress kerja normal normal

saya pun sama.. nasib perangai malas g kerja ni masa 3rd trimester.. kebetulan cuti khas dan cuti tahun saya byk lg.. mmg saya kerja sehari dua tp cuti dua tiga hari.. kira dlm seminggu saya cuma kerja 3 ke 4 hari je.. xlarat saya nak kerja panjang2..

Lahai sama lah kita...nnti hujung2 lagi malas.tambah2 bwk perut naik turun tangga...ni tgh mngandung anak ketiga..rasanya bongsu lah ni hahaa...pkir2 klau husband nk lagi sorg ingt nk benti keje..xlarat lah..😆

Sy housewife pn mlas nk buat keje umah tp klau xbuat x snggup tgk umah sepah berhabuk..suami buat tp x smpai hti nk biar die pnat blik keje kne handle umah plak..

Samalaa tapi ta kerja takde gaji plus tiap bulan ada komitmen nak kena bayar hm taknak susahkan suami jugak hahaha dilema so selagi larat mmg kerja sampai sminggu sblm due dte

Kannn. Duk fikir pasal komitmen tu la jadi kena kuatkan jugak hati, pujuk diri teruskan bekerja.

VIP Member

Kalau saya bukan macam tu.. time mengandung ni la lagi rajin nak kerja nak cari kerja part time lain lepas habis kerja full time. Rasa macam takde function duduk rumah

sama la.. tapi bos galakan sya cuti awal.. jadi sy sdh apply cuti bersalin 3week sblm due.. 😅 utk keselamatan baby n ibu.. sebab sy bukan krrja ofis..

Bestnya dapat bos yang memahami macam tu. Sy due bulan 4 tahun depan. Lambat lagi so belum apply cuti.

Sy pon sis..hahaa..malas betul nk kerja..tapi tak kerja xde gaji pulak kan..berangan je nak berhenti kerja 😂

Heheh.kena paksakan diri..mybe awal preggy je...nnti lama2 kena rjin la. Tkt bby lemau jg

sy benti kerja terus sebb alahan teruk. Duduk rumah pn boleh bt kerja sikit² je..huhuu

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan