32 Balas

Baby sudah bergerak seawal trimester 1st lg. Xingt week berapa. Sy bc artikel. Cuma kita blm rasa sbb size dia kecil. Merasai pergerakan bayi pada minggu ke berapa tu bergantung pd badan ibu dan anak masing2. X sama setiap org dan setiap anak. Kebiasaannya, anak 1st ni lmbt sikit kita dpt rasa. Mcm sy ank 1st, 22minggu baru mula rasa. Jelas pd minggu ke 26

ikut pada ketebalan perut masing² juga sis .. ada yang boleh rasa awal ada yang lambat , macam saya lambat nak masuk 19week ke atas macam tu baru dapat rasa baby gerak sebab saya jenis perut tebal .. tak rasa sangat 😊 sekarang dah masuk 40week haa baby pun kadang gerak sampai senget² perut 🤣

baby dah gerak dari trimester pertama lagi, cuma kita nak rasa pergerakkan tu ambik masa la.. kdang 16week dah boleh rasa, ada yg nak msuk 26 week baru rasa. tapi klau 28 week pn still tak rasa tu taktau la nak kata..kena tanya yg pakar la jwabnya..

22 weeks ke atas dgn tgk pada bdn eorgjg..ade perutnipos ade perut tebal... btw Jom join group ni oulls,sangat² membantu apa yg kita xtau...byk ilmu dpt.. jom.. jgn lupa baca description https://chat.whatsapp.com/GexYysPWVi8BU8oq1eBIZF

bby tu bgerak je tapi kite tak rasa sbb dia kecik ag.. kalau sy 4bulan hujung hujung nak masuk 5bulan tu dapat rasa tapi mase tu tak sure sbb rasa dia macam perut masuk angin.. skarang 6bulan makin jelas..

dah gerak sis tp belum dpt rasa.. cuba sis letak tgk kat perut tekan sikit mesti dpt rasa kalau agkat tak rasa pun.. hehhee.. bby kecik lg otot belum kuat tggu 20w++

Yg sy baca, 16/17w baby dah start gerak dah tp x semua org akan rasa. N kalau first time pregnancy pulak boleh mula rasa baby gerak from 23~25w. Depends.

sy Preggy 16 weeks Da rasa baby gerak smooth je..start 18 weeks lagi kuat baby gerak,sampai Ada ketika boleh nampak macam Ada ombak2 gitu Kat perut 😅

Saya nak masuk 20 minggu baru rasa ada mcm gerak2 haha maklom lah ank first tak tahu sangat rasa nya tapi yg ni dah confirm mmg terasa

anak first saya 20minggu lebih baru daoat rasa.... ya lah kan anak first sekarang ni anak kedua dah dapat tau 16minggu tu hari dah rasa gerak

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan