48 Balas

sy dlu pun setiap kali check up hb low je.. makan zincofer pun tak naik²..9-10 je.. sy amal kan minyak kelapa dara.. Alhamdulillah hb naik smp la bersalin haritu.. kencing kotor pun dah takde..ni pengalaman sy la..semoga bermanfaat ibu.. yg penting jgn stress² 😊

Ada inform nurse tak pill tu tak serasi dengan awak? Kalau belum, beritahu nurse ya. Nanti nurse/doktor akan tukar ubat atau dos yang lain. Cara lain ambil sumber makanan yang tinggi dengan zat besi. Antaranya jambu batu, buah delima, sayur bayam, ikan.

sy setuju..jambu batu cuba lah in sya allah naik sikit..kena makan hari²...

Saya pun sama sis. Saya minum pil tu 2 jam selepas makan nasi. Minum dgn sunquick 1 gelas sejuk2. Alhamdulillah sis tak muntah. Kadang sunquick tu 2 gelas saya minum bagi pasti kan ubat tu tak rasa d tekak. Sebab bila rasa d tekak rasa ubat tu confirm muntah.

awk ada mnum or mkn bnda² mngndungi kafein ka?.. mcm sya msa preggy klu mnum teh atau nscfe hb boleh drop. minum milo ke mkn coklat ke pun tak boleh kerap. klu pil awk minum tak serasi bgtau nurse. dorg akn tukar smpai jmpa yg ok dgn awk.

Saya tak rasi dengan maltofer dan iberet. Hb makin turun. Tp zincofer alhamdulillah okay mmg cpt sgt naik. Saya makan setiap hari sebelum tidur dengan air sunquick oren. Kalau mkan pagi nnt sy muntah balik dan seharian tkboleh mkn apa2.

Saya pun makan mlm Sbb mls nk hadap pening gn muntah😆

saya pun hb low masa pregnant haritu. saya jenis tk makan sayur. saya kena consume maltofer 3 biji sehari dengan air sunquick. pastu saya minum calla milk 2 sachet sehari. buah kerapkan oren + jambu batu, dengan makan pistachio.

sy lg sbulan nk beranak..bru dr tukar zincofer kepada iberet.bru ok..tp naik pun xtinggi la hb. still below 10.punya siksa nk mkn zincofer slma ni....kurma n susu xleh mkn sbb gdm pun ada..bersabar lah ye ibu2...

makan maltofer je..beli kt farmasi.. hisap2 rasa coklat je. makan time perut kosong then jarakkan dgn makanan lain dlm sejam..bg zat besi tu betul2 dpt serap.. option lain, jambu batu pn boleh naikkn hb

minum pati delima , saya dulu hb setiap kali datang kk je drop .. pastu minum pati delima tu sesudu tiap hari .. Alhamdulillah naik sikit2 dari tak naik lansung .. saya dulu beli yang pati delima gulsan tu ..

Sy pn minum pati delima gulsan, hb dri 10.4 naik 10.8.. Tp yg sakitnya, sangkut gdm, siap bacaan 12 lg sdgkn masa 1st time minum air gula waktu tu x minum pati delima, bacaan 5 je.. Now dh stop pati delima, hb jd 9.8, hb jd low, kencing manis pn dpt 😢

boleh cuba jus Mamariam sis. bila masuk third trimester, hb semakin menurun. sy cuba jus mamariam, Pergi appointment pada minggu ke 36, hb dh naik dari 12 ke 13.6 nurse semua puji hb cantik.

Soalan popular

Artikel Berkaitan