22 Balas

Waalaikummussalam. Seeloknya awak buatlah solat sunat taubat Dan solat sunat hajat. Berdoa sungguh minta Allah mudahkan semua urusan. Percayalah hati Kita manusia ni Allah yang pegang Dan setiap apa Yang berlaku ada hikmahnya. Jika ada terdetik rasa kesian dan sayang pada baby Dalam perut. Tolonglah buat dua perkara di atas terlebih dahulu. Dan berterus teranglah pada keluarga. Sebagaimana awak ada belas kasihan Dan sayang pada baby Dalam kandungan awak, seperti itulah ibu awak terutamanya akan fikirkan tentang awak. Dan ingatlah bahawa hati manusia ni Allah yang pegang dan jaga. InsyaAllah Kami Di sini doakan yang terbaik untuk awak.

VIP Member

bagi pendapat saya better awak berterus terang dgn kluarga..sbb bersalin ni bkn perkara main2 tw libatkan nyawa kita..apa2 jd pd kita.. family juga akan di cari dahulu .. jika awak syg anak ..awak cuba la bgtw fmly ttg ini mana tahu nti fmly blh trima bby tersebut dan blh jg bersm....bykkn brdoa pada Allah in shaa Allah psti akan ada jln nya..bykkn solat taubat dan solat sunat hajat.kami di sini mendoakan supaya dpmudahkan segala urusan awk di sana. mg dberi kekuatan dalam menempuh hari2 yg mendatang..mg awk kuat dan brjaya dlm hidup..bkn didunia malah akhirat...cubala bgtw keluarga usaha sebaiknya selebihnya tawakal kepada Allah.. t8 care ea..

better terus terang dekat family, janagn bagi org, sya pun dulu deal dengn org nak bagi baby ni tpi bila dah bersalin nnti sis tengok muka baby sis jadi tak sampai hati nak bagi, nnti jangan menyesal dikemudian hari, kita bila dah bagi kat org walaupun itu ank kita tetap jugak kita dianggap biasa²🤗situasi sis sama macam sya, sya bila dah bersalin baru bagi tahu family time tu dorng dah tak boleh nak buat apa, mak jela yang marah sikit tpi skrng baby dah masuk 6bulan alhamdulillah mak sya boleh terima cucu dia..

Terima kasih semua atas nasihat. Alhamdulillah saya dah selamat bersalin sebulan lepas, baby boy. Parents saya dah tahu dan terima saya seadanya. Parents saya sayangkan cucu dia ni. Saya akan berkahwin bulan 12 ni. Doakan saya. Terima kasih atas nasihat kalian semua. Terharu baca satu persatu. Moga Tuhan balas segala kebaikan yang korang buat ni. 😍😊

syukur Alhamdulillah sis..tahniah jg ..slmt pngntin baru..🥰

waalaikummussalam..bg sy baik sis jaga sendiri bby tu... insyaallah rezeki utk bby sentiasa ada nti..bg pendapat sy juga la..baik sis terus terang dgn fmly sis.. insyaallah dorng akn terima..klu ada kena mrah tu biasa la kena hadap juga..jgn lupa doa pd Allah SWT utk tebus kesalahan sis...sy yakin sis blh jaga bby tu dgn baik...harap sgt sis jgn bg bby tu kat org lain ya...

Sy cadngkn awk terus terang je dgn family, terpaksa la awk tanggung apa pn respon family awk. Yg penting awk dh luah. X kn ibubapa awk nk marah smpai bila. Peduli apa org kata.kalau awk nk jaga, awk kena yakin awk boleh didik dan bg kasih syg perhatian pd dia nnt. Kalau sy, sy jaga.. sbb x tau Allah bg lagi tak kita rasa ada ank sendri. Semoga urusan awk dipermudahkan.

Pada pendapat sy baik bgitau family.. Diaorg marah ke apa belakang citer.. Sy ank sulung pun mcm sis jgk.. Kandungan 8bln baru gtau.. Mula2 memang lah diaorg marah.. Lama2 ok.. Ank sy pun rapat dgn atok nenek dia😊and pada sy pun baik jaga sndiri je.. Memang agak susah jaga baby sorang2 mula2.. Tapi lama2 ada rezeki untuk ank nnti☺️

Alhamdulillah..tanpa keluarga awak masih mampu menjaga kandungan dengan baik..dan saya harap awak juga mampu untuk menjaga anak awak sehingga akhir hayat..in sha Allah..Allah akan permudahkan urusan awak nanti..bertaubat dan banyak berdoa..percayalah anak itu pembawa rezeki..jagalah amanah Allah sebaik mungkin

VIP Member

Waalaikumussalam, saya doakan semoga sis dipermudahkan dan semoga keluarga sis lembut hati nak terima sis dan baby. Allahumma Aamiin 🤲🏻 Sis ikhtiar buat solat taubat, solat hajat dan istikharah minta petunjuk Allah. Doakan semoga keluarga mampu terima. Lepas tu berterus terang dengan keluarga

kesiannya bgi sy.. sy x relalh nk bgi ank Sy kat org lain biarlah sy tebus dosa sy sbb klu kita x BT..benda mcm tu x kn lahir ank tu.ank tu x berdosa...biarlah mak bapa sy bsg ..sbb bila dah kita lahirkan itu sudh sbgian dri darah daging kita dan nywa kita..itu pndpt sylh

Soalan popular

Artikel Berkaitan