73 Balas

boleh cuba mkn folik asid 😊 fungsinya utk kuatkan rahim .. dan pastikan rahim kita bersedia utk menerima janin kecil😊 saya dh amalkan folik asid dr tahun lps.. alhamdulillah...hampir setahun , allah beri berita gembira ramadhan tahun ni 😘 syukur . saya doakan puan berjaya

Sya dkat 3 tahun bru ada.. Stiap pegi knduri sdara mara asyik tny je da ade ke blum.. Kdang tk tau nk jwab ap.. Sedih sngat bile da d tnya mcm tu.. Smpai kn pkcik sya ckp sya mandul sbb tk de ank lgi😭.. Tpi sya msih tk ptus asa tuk brusaha tuk bukti kn klau sya tk mandul..

Tu da trlebih pandai agk ny sis..

Awak makan folic acid, lepastu beli opk record hari hari selepas period. And kalau ada double line tu maknanya awak subur and cecepat mencuba mngikut subur sis smpai berp hari. Sis lekat je opk tu hri2 dkt 1 paper and monitor. Itu adalah salah satu utk usaha jugak sis.

Sy mcm sis jgk... First baby bunting pelamin...Plan second baby setahun sorg, tp rezeki tu dtg dr Allah... Wlaupun cuba & cuba hari2, smpai mtk nasihat dktr... tp tula Allah akn beri bila kita btl2 brsedia & waktu yg tepat... Alhamdulillah skrg sy hamil 9weeks...

Allah tahu masa yg sesuai untuk bgi kita ank sis... Rezeki masing2..cpt atau lmbt ade rezeki dia...saya walaupun bersama suami hari2 pun lps 2 tahun stgh baru lekat..itu pun berserah besabar pada Allah...rasa sedih tau bila org tnye dh ade ank belom😭

Blm rezeki,sabar sis,sya pun 4 tahun menunggu baru ada..skrng dah masuk 4 bulan..lain org lain rezeki,ada yg khwin je dpt anak,ada tnggu 4 5 tahun baru dpt,lg kesian ibu2 yg tnggu smpai 10 thn ke atas..Yg pnting usaha dan doa bnyak2..😊

Sama dgn sy. 4 tahun ttc ramadhan tahun ni Allah bg rezeki. Tuhan je tahu perasaan tu. Skrg 3 bulan lebih. Syukur sgt2

zuriat tu kn rezeki dr allah . mana kita bole btikaikn .even subur macamana pun kita . kalau allah belum bagi rezeki . maka kita manusia biasa kena pcaya dgn takdir allah . dia adalah sebaik2 perancang . insyallah sis kena byk bsabar .

Dalam erti kata lain, belum sampai masa lagi Allah nak bagi rezeki anak.. ada sebab Allah belum bagi rezeki anak.. yg penting jangan putus usaha.. kalau rasa tak yakin dgn diri sendiri, try la buat full checkup suami isteri dekat klinik swasta..

Fikir positive, mungkin belum ada rezeki, saya 3 tahun tunggu nak ada baby. Sekarang baru Allah bagi rezeki pada saya, selalu berdoa. Usaha. Jangan putus asa, Allah akan beri bila tiba waktu yg Sesuai, Allah sebaik-baik perancang.

Sabar&berserah diri mybe blm rezeki Allah bg time br2 dlu..insyaAllah dh smpi time tu pst pregnat la sist..brdoa&brusaha yer jgn pth semangat...cb klau time brsama tu masa sist tgh subur..biase kn klau time subur tu cpt pregnat..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan