7 Balas

So far yang saya tahu elakkan ada active ingredients macam Salicyclic Acid. Acid ni biasa ada dekat produk untuk orang yang kulit berminyak. Lepastu elakkan any product yang ada paraben. takkesah apa jenis paraben, elakkan. sebab ni bahan pengawet untuk bagi product tu tahan lama. and yang saya tahu if nak selamat untuk semua skin type, pakai je yang HA. amik la yang ada ingredient ceramide. sebab ceramide ni dia bantu kawal and imbangkan kita punya kelembapan kulit. so tak perlu risau if kulit jadi terlalu berminyak ke atau terlalu kering. yang pasti tahu cara penggunaan, berapa kali perlu apply semua tu.

Sama macam saya. Once dapat tahu pregnant je. Terus tinggal product lama. Cuma skincare routine tak lengkap da. Banyak yang saya research diorang tak pakai banyak step da. Jadi saya ikut tu. Cleanser: cetaphil Suncrean: the raw, physical sunscreen Toner: simple Makeup remover: simple Setakat ni je pakai, pening baca ingredients yang tak faham hahaha 😂

Kulit saya combi. Setakat saya pakai ok, tak keringkan kulit & cepat serap lepas pakai.

Cleanser: Axis Y Quinoa Gel Cleanser - pro: lepas cuci muka, kulit tak rasa kering Moisturiser: Illiyoon Ceramide Ato Soothing Gel - pro: sangat bagus untuk hydration dan kulit kering, safe for baby juga. Husband kena wap panas sapu ni kejap je dah tak merah and pedih - cons: ambil masa sikit nak serap sebab ceramide kan

Makeup remover - ferrarossa makeup melter Cleanser, toner , moisturiser - tatagaltier/ cetaphil pink. Peach Exfoliator & physical sunscreen - ferrarossa Deodorant- hygr Shaver - Schick intuition kit sensitive care (with soap attached) Shampoo & conditioner- Good Virtues Co

mcm sy, dpt tau pregnant, trus stop pakai skincare.. just pakai pencuci muka yg dr Palestine tu aje..

sye guna brand wardah je. lps bersalin sye guna sabun yg viral dkt tiktok tu yg dr palestine.

apa nama tiktok tu? memang bagus ke?

Saya rasa jangan guna skincare ade mercury itu jer.

Ye betul tu. Setahu saya kalau guna skincare yg ada retinol boleh mengakibatkan kecacatan janin 😰

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan