39 Balas

TapFluencer

Boleh je tp seeloknya bincang dngan doctor dlu tengo mcm mna. Kadang ade orng rahim x kuat. Saya mmg elak bersama masa trimester pertama suami pun paham dia pun x minta sbab dia pun risau lagi2 saya ada sejarah gugur sblum ni. And 1 more thing masa seks kalau kite teransang ke akan sebabkan contraction juga mmg terasa cramp2 d perut tu.

Saya awal kehamilan mcm 5w gitu seminggu sekali seks, slow2 je tapi cakap hsbnd jgn buang dalam, kdg boleh buat sakit perut, atau gngu kembangan janin mcm tak mnjdi la gituu. Tapi Saya dri awal kehamilan Alhamdullilah okey, skrg perut dah 8 bulan pun mmg seminggu sekali je. Tapi sis kalau ada bleeding trus ke klinik/ hspital ya😊

betul. sbb air mani tu yg buat rahim kita contraction. berdenyut2 rasa sakit tu. 😅

boleh xp ad bnyk risiko sesetgh org .. kalau boleh tggu dia dh kuat bru boleh klo x tahan buat yg ringan2 aslkn psgn okey ngn puas .. wktu skrg ni kena jga btul2 risau dia boleh jdi kegugurn ...ap2 cek di doctr ngn buat scan nty smua akn dpt tahu kdg2 kita tk tahu di mana uri kita duduk klo smua okey alhamdulillah but be carefully

Sama la dengan saya. Kahwin bulan 3, bulan 4 dah pregnant. Bunting pelamin😅 lepastu puasa pulak. Awal2 tak berani tapi sy try dulu. Sebab kesian dkt husb tak bole duk diam😂 Tgk macam takda apa, takda bleeding spotting so sy assume body sy ok je. Depends on body masing2.

klau da smpai merajuk payah jgk 😅 xpela sis blh try tp inform huby dlu.. bg thu dia sis pregnant bru lg so xblh nk ganas2.. if terjadi ape2, huby xblh laa nk slh kn sis sorg n dia lps tgn.. klau huby ok sex slow2 blh cuba try test.. klau ada bleeding kne cpt2 pegi check ke doc ye..

betul.. kalau jadi apa2 nnti kite gak kena hadap.. cuba tgok vid2 kt tiktok ke pasal ni kan, pasal pregnancy ke apa pastu share kt husband byk2..

sya pon mcm awak kawin 2bln trs lekat sya xsex ngn suami sya 2mnggu sbb sya kna msk wad smnggu dn sya tnggu lps scan bru sex .. sbb ank prtma .. lki sya pon fhm .. klau gugur tkut nnty nk dpt blk tk thu bila sbb sya da kncng mna dr kecik .. alhamdulillah sya. pon dh lhir ank dh msk 3bln ..

Boleh sis kalau perut tk sakit boleh, saya kerap juga sex dgn suami even sebenarnya ada experience miscarriage dan pembawakan budak saya tk nak bersama suami kadang benci pun ada tapi alhamdulillah sampai skrg okey 😂 buat position safe contoh mcm sis bawah okey. Seminggu sekali pun okey

Better refer doc for better advise ya dear. Lain orang lain kekuatan rahim 😅 dont risk the pregnancy ya dear. Pujuk suami bersabar dulu to have sex tu. Normally 2nd or 3rd trimester baru safe. Panjang lagi masa to do the sex 😅 jangan menyesal kemudian hari tau. Apapun take care dear

Benda ni kena try & error.. Badan kita tak sama..sy msa 9week bsama suami.. Okay je..klau sis x yakin, sis boleh mnta pendapat doc..nk bersama boleh tp jgn la tiap hari sis...agak² seminggu sekali ok la...if lpas bersama ada bleeding, cepat² p klinik tau...

Saya on ubat kuat rahim skrg dari 5weeks, skrg dah 10weeks baru bsama suami, alhamdulillah lepas tu takde spotting atau sakit perut. Tp mmg tak kasar2.. saya scan lepas raya hritu tgk kdudukan kantung atas ke tak, jauh dari cervix. Tu yg saya yakin nk bsama

Soalan popular

Artikel Berkaitan