19 Balas

teruskan tuam je sis. mcm sy awal2 belah kanan besar bengkak. kiri tak sebengkak kanan. kalau ada shower panas tu, direct ke breast. mcm sy kalau suam tak smpai feel tu. suam2 panas sikit . takpon isi air suam panas kt botol . lpastu tekap/roll kt breast yg sakit tu .. dia akn lega kejap.lega saluran yg trsumbat tu. sis boleh rasa mesti ada area yg bila tekan dia mcm bengkak . nnti dah tuam,bru pam. biasa sy kalau lepas tuam tu trus pam. mmg laju susu turun. kerap buat. dlm shari 2 hilang sakit tu..mcm sy smpai skrg anak nk breast kanan je. dah try kiri xnk.. dah xd demand belah kiri, so kecik dri yg kanan. susu ada bila sy picit. tp bila bby hisap yg kanan,yg kiri dah xmnitik mcm dulu..

VIP Member

puan kena continue je tuam smpai rs ok ..kalau mndi shower guna air suam panas halakan air tu pd breast... dlm ms yg sm puan sapukan nipple cream .kekdg sbb ada tersumbat dkt nipple pun blh sbbkn bengkak susu .just continue je tuam smpai lega dan tgk masih ada tak ketulan dkt situ..selagi ketulan msih ada kena keep tuam jgn stop..dia mmg amik ms nk reda bengkak susu..lepas dh tuam try pam susu ... or puan try follow ig pakar lactating ni nama noorfazila_bt_abdul_rahman byk ilmu dia share dkt situ ..mg puan cpt sembuh dan dipmudah segalanya..aamiin

sm2 kasih 😉✌🏻

kalau sakit sangat tuam sejuk dulu, baru tuam panas.. kalau xberapa sakit boleh skip tuam sejuk tu..bersihkan puting takut tersumbat. sy pakai macam gambar kat atas tuk tuam ,lepastu baru pam .. tuam dekat ketul2, air susu mmg terhasil sentiasa smbil anak susu sebelah, yg sebelah lagi sis boleh pkai milk collector membantu juga tuk keluarkan susu

Hi awak. Awak cuba tuam dulu, lepas tu pam sekali lagi. Lepas tu cuba buat urutan dekat bahagian payu dara. Tekan tekan sikit supaya susu keluar pada puting. Masa saya kena dulu macam tu, CL saya ajar macam tu. Alhamdulillah menjadi. Bila saya jumpa doktor, doktor suggest tuam dengan mandi air panas tapi keep on pam sebanyak yang boleh

TapFluencer

Kalau dah sakit sangat boleh jumpa dengan doktor dulu. Nanti doktor akan bagi antibiotik jika perlu. Ya memang tak tahan sakit kalau kena bengkak susu. Kena kerap tuam. Bagi masa elok dulu sebaiknya sementara tu marmet. Jangan pam nanti lagi bagi pressure. Dah rasa lega baru pam atau sebaik pujuk anak untuk dbf breast tu.

tuam guna kain yang direndam dgn air panas. lepastu pam. saya pernah bengkak susu menangis2 pam susu, marmet tak jalan sbb puting tersumbat. bila saya pam daki2 kat lubang puting tu mcm tertarik keluar, saya pam sambil tutup mata sbb sakit sangat.. sedar tak sedar bila tarik pam melimpah susu keluar 😅

saya pernah ada situasi mcm ni.. memang sakit.. besar seperti bola kedua² breast..saya rujuk pada counsellor lactation dia beritahu step ni kena tuam sejuk dulu: tuam sejuk (ais/air sejuk coway) tuam panas (suam) urut marmet (marmet cara yg betul boleh refer di youtube puan nad masrom)

air tu tak semestinya air coway tapi yang sejuk

saya pernah alami dulu. baby refuse untuk nyusu belah kanan. Jadi, untuk breast kanan saya akan pump untuk stock susu. kalau saya mandi baby nak susu husband akan panaskan untuk baby.

kena continue tuammm, betul memang kena pakai nipple cream jugak untuk legakan sikit sakit tu. saya pakai mamas choice punya nipple cream so far okay

cara paling senang dan cepat, minta suami sedutkan sikit. kalau ada rasa tersumbat je, saya suruh suami sedutkan. automatik hilang.

Soalan popular

Artikel Berkaitan