5 Balas

saya pon macam ni awak, saya tunggu nk dekat 3 minggu jugak laa sbb takut punya pasal, sbb doc kata mungkin xjadi. tapi bila check rupanya dah ada heartbeat, so mommies kena positif kadang doc salah kira tarikh

kadang tu normal if ada spotting sikit. if awak risau boleh pergi check lgi inform nak tambah ubat kuat rahim. and yg penting rest secukupnya

saya pernah kena mcm sis... janin xmbesar n ad keluar drh sikit2... last doktor kata sy dh keguguran..xlama lepas tue janin jatuh..mcm sis lom ad keluar darah atau pun tnda janin dh turun...

mudah2an ad gmbr gembira wat awk ya..aamiin3

kdg bukan tak membesar. tapi disebabkan period tak regular so saiz baby akan kecil 1-2 minggu dri tarikh kita kira. so tu normal je. priod awk regular tak? dan ini 1st time scan ke?

yg ni dh third scan..period saya cun stiap bulan..cuma last period ni lupa bla last period .kira2 jer 1minggu..xtau bby menjadi k tidak..sbb ada telo lgi dlm kene tnggu lgi 2week

selalu ya doktor akan bagi ubat kuat rahim.. SY terlupa nama ubat tu.. tapi boleh tanya di klinik/hospital..

Duphaston sis

Makan acid folid

yer memang ada makan

Soalan popular