7 Balas

sy cucuk depo..tp mnyusu bdn on off..lpas tu dia kluar keputihan kuning cair..dkt seminggu lbh jgk..tp xberbau or gtal..lpas dr tu kluar mcm spotting coklat..kdg tu kluar spotting lendir drh..tp lendir drh tu kdg ad.kdg xde..skrg ni pon still kluar spotting coklat..kdg2 cmpur spotting drh..normal ke?tau tu dh mmg period..spe ada pengalaman mcm ni?

sama macam saya , keluar coklat coklat je taktau period ke bukan sebab sehari tu sikitje kelua pastu tak keluar dah , esoktu pulak keluar sikit pastu tak keluar dah

normal sis. sbb baru habis nifas dinding rahim nipis. bila cucuk depo, fungsi dia mmg nipiskan dinding rahim supaya takde penempelan berjaya berlaku. sbbtu tak dtg period. minta nasihat nurse kk ya. lepastu bila da start bersama, standby upt selalu. cek setiap bulan.

oh faham , tq sis 🥰

kalau ambik depo 3 bulan sekali normal selagi awak depo sis..sama mcm Sy la jgk TK datang bulan lama sgt,ambik pil terus DTG bulan ..6 tahun ambik depo sbb TK sedia and situasi TK mengizikan, 6 tahun jgk la TK datang bulan last2 Sy stress..

saya cucuk depo dari lepas habis nifas sampai anak dah setahun stgh ni lansung tak datang period 🤣

takde rasa sakit sakit badan ke sbb takperiod . period kan kelua darah kotor

Lepas cucuk mmg takkan period wakk. Tu maknanya ubat kita dah jalan

tapi saya macam kebelakangan ni dok keluaq coklat coklat taktau sama ada period ke bukan , sikit je keluaqnye

sy tak cucuk depo 1st period sy masa anak 9m.

normal

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan