โœ•

27 Balas

Saya ada baca nak dekat2 due to buat senaman perineum.. tapi tak menjamin untuk tak dijahit. Cuma nurse doctor obgyne mmg ada cakap untuk mudahkan bukaan dan galakkan senama ni.. boleh google tgk kaedah macam mana

Gunting ke tak gunting ke depends on cara awak meneran and situation awak nak beranak tu.. bukaan kalau okay baby boleh terus keluar, tak perlu gunting. Kalau bukaan tak boleh juga bawa baby keluar, kena gunting takut baby lemas. Tengok pada situation time awak beranak tu. Doktor lagi tahu keadaan awak pada waktu tu perlu ke tak, kita xboleh nak decide dah masa.. InshaAllah dipermudahkan ya

Banyakan selawat sis zikir sya hrtu pon mcmtu tpi selalunya anak first mmng kne gunting sis hrtu sya kne gunting tpi alhamdulillah semua dh ok skit skjp je skrg dh nk hbs ptg dh alhamdulillah x sbr nk hbs ptg ni

sy bersalin hari tu bnykkan cangkung.. tp nurse gunting jugak sikit.. sebab dia cakap nak bg senang, selalu anak first susah sikit.. redha je ler.. huuu.. naseb baik sikit je gunting

Teran mcm nk berak , jgn teran muka , jgn angkat punggung risiko koyak bnyk , Mase teran jgn jerit2 , nanti takde tenaga nk teran , muka angkat ke dade ..

Teran mcm nak berak tu kat perut kn bukan kat anus tu...sbb kalau teran kat anus mmg keluar taik laa ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…sya mmg tgh bljar teran dari perut tapi x kuat2 sngt nnti btul2 kluar pula baby blum masanya ๐Ÿ˜Š๐Ÿ˜Š

Tapi sis kalau kene gunting sikit je . mmg tak rasa lagsung kene gunting . masa jahit pun sy tak rasa sakit . tapi tak pasti la org lain .

yup , anak sy 2.8 jahitan 4 . lps jahit tu sekejap je . lpstu da rasa sakit nk agkat kaki tak bole lgsung terasa jahitan sakit sakit . nk jalan puye la lambat .

due 3/7 tapi minggu ni asyik beyak x jadi jee... kencing memg kerap... xd tibaยฒ sakit blakg pggang dan perut.. tp ni kandungan ke3.. gugur 2x..

Normal tu sis...jaga kandungan jer ye...harap sis di permudah kn jaga baby dan jaga pemakanan

Sama lah sis.. Saya pun due 23/6/20 anak pertama.. Rasa gementar menunggu hari ni..

Sis dah ada tanda2 nak melahir kn ke

Anak first biasa dia gunting sikit. Punggung jgn angkat. Dagu cecah dada. Jgn jerit. Hehehehe

Takde bius puan.. Kita tengah sakit tak rasa pape pun. Jangan risau.. Saya anak pertama dulu pun takde pengalaman. Just follow apa yg dia suh buat. Tapi jangan jerit. Tu je.. Sebab dulu saya dalam lr sorang2 je. Suami takde. Orang sebelah bilik menjerit2 pastu kene marah dengan doc. Aduiii..

VIP Member

Ambil kelas atenantal puan..dkt ctu ade ajr n lebih jelas sbb d tnjukkan cara skali๐Ÿ˜Š

Okey dear...terima kasih ๐Ÿ˜Š๐Ÿ˜Š nanti sya cuba tnya org2 berdekatan sya yg ada buat kelas tu...mohon doakan sya ye dear agar dipermudahkn persalinan nanti...semoga selamat baby kluar nnti ๐Ÿ˜Š๐Ÿ˜Š

Tgk saiz bb juga sis, normally 1st bb mmg kna gunting utk membantu bb cpt klr.

Terima kasih sis ๐Ÿค—๐Ÿค—

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan