Nama baby boy

Saya dengan suami nk. Letak nama anak Qhaisyaf. Semperna gabungan nama saya dn suami. Tp ade yg tak stuju katanya nama tu tkde makna apa2 dlm Islam. Mcm mana ya.?mmg tk boleh ke. Kcik hati saya. Kata mereka org sellu ltk nama anak berlandaskan erti dan maksud dlm islam.๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญ๐Ÿ˜ญ #ingintahu #firstbaby #bantusharing #pleasehelp #seriusnanya #1stimemom #namaanak

5 Balas
Tulis jawapan

Disunatkan memberi nama-nama yang baik dan elok kerana Rasulullah SAW bersabda; ุฅู†ูŽู‘ูƒูู…ู’ ุชูุฏู’ุนูŽูˆู’ู†ูŽ ูŠูŽูˆู’ู…ูŽ ุงู„ู‚ููŠุงู…ูŽุฉู ุจุฃุณู’ู…ุงุฆูƒูู…ู’ ูˆุฃุณู…ุงุกู ุขุจุงุฆููƒูู…ู’ ูุฃุญู’ุณูู†ููˆุง ุฃุณู’ู…ุงุกูŽูƒูู…ู’ โ€œSesungguhnya kamu semua akan diseru/dipanggil pada hari Kiamat dengan nama-nama kamu dan nama-nama bapa kamu. Oleh demikian, perelokkanlah nama-nama kamu.โ€ (Riwayat Imam Abu Daud dari Abu Dardak r.a.)

Baca lagi
3y ago

Apa pun, kita kena ingat bahawa nama itu suatu doa. Jadi, letaklah nama supaya orang mendoakan anak kita dengan sifat-sifat yang sangat bagus.

xsemestinya ada maksud dlm islam..kalau nk dlm bhasa korea pon boleh..cuma biar bmaksud baik...ada maksud dlm melayu pon ok...biar ada makna sekurang2nya...janji ada nama kn... hak bg nama kat anak ibu bapa ank..bukan org lain...ikot apa yg puan rasa terbaik utk ank puan...

3y ago

Mane boleh gabung kan 2 nama mcm tu expect carry maksud nama tu puan. Bile kite cedok sikit nama maksudnye dah lari. Mcm kite membaca Al-Quran. X boleh buat sebutan yang salah. Lain maksudnya nanti. Jgn sama ratakan semua benda. Mmg hak puan nk bagi nama ank ape tu. Terpulang la. Tapi nama is part of doa. Kite sebut hari hari nama tu. Anak sendri kan. Masing masing nak yg terbaik utk anak. Saya siap listkan nama anak lagi check dengan ustaz utk nama anak. Sbb bila org sebut nama anak tu. Saya niat org mendoakan anak saya sekali. And saya x panggil anak anak saya angah along semua. Setiap kali panggil mmg saya panggil nama penuh. And nama anak saya x panjang pon. And again. Terpulang pada diri sendri ye

Saya cadangkan puan buat 2 nama utk anak puan. Satu nama gabungan puan Dan suami dan satu lagi nama yg bermaksud baik dlm Islam. Klu org yg tak setuju tu tak suka suruh dia panggil anak puan nama yg satu lagi tu.

3y ago

Saya ade juga fikir mcm tu. Cuma tknak terlalu panjang. Nak ltk muhamad Qhaisyaf je. Muhammad dah ade mksd baik dh. Qhaisyaf tu je gabungan nama

ye..seeloknye biar ada maksud...nanti hari2 nk panggil ank dgn nama tu..maksud baik,kira bole jadi doa utk anak jd baik sperti maksud nama dia.

3y ago

Selalu org pgil nama anak timangan je. Sllu ya nama timangan pon tkde mksd dalam Islam. Contoh along angah achik tu smua pgkat dlm adik bradik. Kalau nk nama yg mnjd doa buat anak hri2 kena pgil nama penuh. Kan?

bter sis letk nme ank ikut islam sis..x elok x de nme msd yg baik..sis ggle pon nme tu x de dlm snarai..dlm buku nma bby pon sme gak sis

3y ago

sme2..smge dpmdhkan