14 Balas

makan mana2 pun tak kisah, yg penting pilih salah 1 je, bukan makan 2 2 serentak.. jenis ubat tu sama, jenama je berlainan.. mcm kita beli ubat demam paracetamol 1 jenama panadol, 1 jenama uphamol la.. kalau nak beli lagi, lepas ni bagitahu nurse dan Dr siap2 awak dah ada beli, kalau taknak, boleh la ambil je yg Dr bagi tu..

makan je yang doktor bg tu dulu, incase habis , makan yang sis beli sendiri pulak 🤗 sebab dua dua folik asid . saya dapat dari kk ubat obimin . jd memang makan yang tu je dulu . habis kang saya makan balik yang saya beli tu sementara tggu next appointment

sy sblom buka buku pink mkn folic asid tu jgk + vit c .. tpi tinggal terus slpas KK bg new obimin.. sbb dia ada semua kt dlm 1 ubat.. so xperlu mkn byk² cukup mkn yg klinik bg je.. syg jgk sbnarnya folic acid tu sbb bli skotak mkn bru 1 papan 😅

VIP Member

makan antara satu je sis.. mana yg boleh telan . sy folic acid mual . zincofer pun muntah.. tp kalau ok makan ubat antara fic acid atau yg dr bagi xpe teruskan je.. klau x ok minta misi tlg tukarkan brand lain .

hi momy...jgn runsing2..due2 ade ubat yg same..cme brand syarikat yg berbeza..blh teruskn ubat yg lame..n continue ubat baru tu...smpai doc tukar ubat kpda hematinic...mcm obimin dan seangkatan..semoga membantu

Terima kasih 😁❤️

makan yang doktor bagi dulu sis..lepas je bersalin makan yang sis beli sendiri..vitamin yang dari doktor lebih banyak kandungan khasiat nyer

sampai kandungan usia 3 bulan ni consume la folic acid x kisah jenama apa.. klau hsptl dia bg yg 5mg punya. sehari 1 biji

mkn je mana2 sama je. Masa jumpa Doktor x bagitahu dh beli acid folic ya? Teruskn mkn sehingga tamat first trii

Klu sy haritu nes suruh mkn ja yg sy beli smpi habis,sbb syg..lpas tu bru smbung yg nes bg..

Dos ubat sama je. Dua2 boleh makan.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan