UPT expired valid ke kalau positive

Saya dah lewat period dalam 6 hari. Lepas bersalin setahub lebih yg lalu, period jadi irregular dan setiap kali test opk x jmpe pon positif. Dan setiap kali try upt pn negatif je. Tp semalam saya saja try sebab nak habiskan upt dip n tell yg dah expired, naik 2 lines. Tp adakah valid result upt yg dah expired ye. Belum nak beli upt baru sbb kalau ikutkan baru 4 weeks kalau betul pregnant. Boleh ibu2 share pengalaman kalau ada yang sama dgn saya? Terima kasih senia #SeriusTanya #bantujawab

UPT expired valid ke kalau positive
5 Balas
Tulis jawapan

Hai sayang, mengenai soalan UPT yang expired tu, sebaiknya jangan terlalu bergantung pada keputusan tersebut. UPT yang sudah melebihi tarikh luput memang boleh memberikan hasil yang tidak tepat. Mungkin betul ia menunjukkan dua garis, tetapi ada kemungkinan juga ia adalah false positive. Saya faham kadang-kadang kita tak nak terus bergegas beli UPT baru, tapi untuk kepastian, adalah lebih baik untuk lakukan ujian semula dengan UPT yang masih dalam tarikh luput. Ini akan memberikan lebih keyakinan pada keputusan yang diterima. Dalam masa menunggu, kalau ada rasa-rasa simptom seperti keletihan, mual atau perubahan selera makan, mungkin boleh pertimbangkan untuk dapatkan suplemen yang bagus untuk ibu hamil dan menyusui di sini https://invl.io/cll7871. Suplemen ini boleh bantu menyediakan tubuh badan kita untuk kehamilan yang sihat. Semoga semuanya dipermudahkan! https://invl.io/cll7hzz

Baca lagi

Terima kasih semua sudi menjawab. Sbb ada baca dlm google yg expired UPT ni akan bg false negative je. Tp takpe nanti saya akan beli juga yang baru. Terima kasih again all. Semoga ada rezki saya amin

4mo ago

inshaAllah, amiin

saya pun memula check pakai upt expired sebab tak perasan ,dia naik samar .. dalm dilema,sy terus gi pharmacy beli dip n tell ,alhamdulilah betul2 +ve .. semoga puan pun sama macam sy ye .. aminn

4mo ago

Alhamdulillah. Tu la td kbetulan kna gi farmasi saya beli jugakla upt 🤭. Tak sabar nk test tp nk tgu esok pagi pulak

Sukar nk ckp tp better test baru lah ye sbb benda dah expired

Tak. Invalid result. Test dengan UPT baru ya.