5 Balas

Normal sis ade org mabuk lame.. mcm sy hjung trimester kedue baru mual hilang.. tp untuk elak mual ni sis mmg kne mkn jgk kne make sure perut kenyang bialah muntah pn.. sb bile perut kosong akan lg sng ase mual.. saba ye sis.. layankan aje dgn sabar. Sy pn awal2 muntah jgk byk hr.. tp cpt je mase berlalu skrg dh nk bersalin..

kalau terlalu kerap dan sampai pengsan kena pergi cek kat klinik. takut dehydration. jangan nk cakap semua normal macam dismissive kepada kesusahan org yg sedang merasai pulak. cek utk dapatkan kepastian. mcm saya hyprem masuk keluar hospital, masih lg org cakap normal, normal. stress pulak dengar, mcm kita sengaja.

Ingat nak pergi klinik jugak kot2 dapat ubat tahan loya 😖 saya seram mengenangkan nurse dah seru-seru saya untuk minum air gula 😅😅 kita pulak air kosong pun takleh nak telan lagi 🥹🥹🥹

normal awak jgn risau..mual2 ni paling lama boleh berlaku Smpai 6 bulan..tapi selalunya 3 ke 4 bulan dah ok dah..tapi kira ok la mula2 ni dah rasa mual2 semua tu..ada juga orang yg 3 ke 4 bulan dia tak rasa tapi semester ke 2 dorg kena..

saya pon masih loya.. ni dah 15 minggu... terutama masa makan malam dgn sarapan pagi... boleh tanya dgn nurse mungkin apa yg awak x boleh makan.. sy tak boleh telan roti, sup, masakan kari.. lg teruk rasa mual..

saya 15w masih loya tapi tak muntah .. masih selera makan tak menentu ..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan