13 Balas

Klu sy xsarankan minum air halia sbb halia panas. Takut effect kt baby sis pun bru je 6weeks lagi. Awal2 ni klu blh jgn ambik mknn yg blh pnaskn dlm badan. Sy dlu jual lovlin, mmg xsarankan ibu2 diawal trimester minum skli dgn ginseng sbb panas. Apa yg sy amalkan klu perut masuk angin, cpt2 makan. Makan biar kerap walaupun sikit. Klu dh masuk angin nanti cepat pula rasa mual dan loya.

Sy dulu kerap gk kembung mlm2. Kdg2 akibat dri sembelit.. Sis mbuang ok tk?.. Mse sy sembelit kerap kembung. Sy amalkan jus mamariam trus smbelit ok, kembung perut pn ok, kalau tk resah je.. Hb pn ok buat mse ni.. . Alhamdulillah..

Nie minggu ke berapa boleh consume mamariam ya?

TapFluencer

Normal sis. Sy pun kdg perut masuk angin smpai pedih ulu hati. Jd sy mkn sesudu madu & alhamdulillah pedih ulu hati kurang. Utk perut masuk angin, sy cuba kerap kan makan dlm kuantiti sikit tp kerap. #6w

Klau sye nk katakan hari2 mcm masuk angin, sendawa mcm org tua ..tak tahu nk lepaskan rasa angin dlm perut nie mcm mne,, so sendawa jelaa.. Pastu klau kena pijit dgn suami pun akn sendawa jgk

Sy pun msuk angin start subuh td smpi dah malam ni . Skrg 5 weeks preg . Dah baca td rmi yg ckp boleh minum air halia tp kuantiti sikit . Atau boleh sapu minyak angin kat kaki and pakai stokin

Sy pkai stokin. Kurang skit

VIP Member

Saya suggestkan sis amek Peppermint Shaklee sis 😊 Berminat boleh whatsapp saya.. AIN SYAQEERA HAFEZA Shaklee Independent Distributor www.wasap.my/+60172875375/PeppermintShaklee

Buat air halia tp kuantiti jgn banyak. Cukup2 untuk rasa je. Tapi x tahan so sy gi klinik mintak ubat angin. Baru lega. Kalo tak memang berguling sakit.

Awal2 ritu sy kerap sgt kentut. Angin byk sgt. Selalu kena gelak dgn suami sbb kita terkentut tanpa sengaja. Adehh 😅😅

samalahhh memang kentut tanpa boleh dikawal hahaha pastu dah tidak...

Saya pun perut masuk angin, Saya tak on kipas sama pakai selimut tebal 😂 kandungan baru 6 weeks Alhamdulillah 😊

Mlm mmg xbole pkai kipas sngt. Perut ok. Tp nafas tu kuat. Suami tegur. Baca Quran pon semput

Sis xbole biar perut kosong...kena amik brekpes,lunch n dinner...sis puasa ke?

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan