20 Balas

Sy 1st trimester mmg lemau betul badan. Smpi suh paksa diri mkn sbb awal2 ne makanan diri ke baby. Makana fav semuanya sama bg sy. Nafsu tu mmg out la.. nasib baik boleh minum. Jd sy minum soya dan jus buah2 selalu. Kerap ke toilet pun mmg ada. Bila masuk trimester ke 2 br boleh makan.. Alhamdullilah. Tp masih sederhana je.. Teringin mcm2 xdee.. 😊

Sama la sy sis..suami smpai belikan kfc nk sruh sy isi perut. Tolak tepi jgak..smnggu perut sy xterima nasi smpai kne paksa bru sy mkn nasi..itupon segenggam pon xsmpai...habis ikhtiar minum susu kotak.goodday low fat high calsium.

Awal prgnnt sy x sedar prgnnt dn sy xda jg rasa telebih nk mkn.. smpai hmpir trimester 2 masih x prnh kerap lapar sbb selera x best. tapi prtghn tri 2 tu dah kerap lpr tapi bila mkn x jg sekali semua masuk mulut.. sikit2 tapi kerap,mcm tu jk sbb slera baru membaik..😅 bila dkt last2 baru la suka makan.. selera makan super ok..😁

Normal sis. Time mcm ni la kalau boleh kerapkan makan. Tapi makan dlm kuantiti yg sikit. Nanti bila dah sampai masa morning sickness tu, payah nak makan. Tiap kali makan, muntah. Hu... So sementara boleh makan, makan. Makanla mknn yg berkhasiat, makan sayur n buah, dan minum susu 2 kali sehari

Normal tuu.. Adakala kita awal2 pregnant kemaruk nk mkn jee.. Tp adakala awal2 pregnant xnk mkn, lemah jeee.. Mcm sy xnk makan, berat menurun.. Tp bila dh kemaruk mkn mulaa laa xdya nk berulang ke klinik je sbb berat naik , kerap buat bp selang sari ..

VIP Member

Normal sis. Saya dapat tau pregnant pon sebab pelik asyik lapar je then kerap pergi toilet😅 Orang biasa awal2 ni mual nak muntah, saya awal2 dulu asyik lapar je tapi tak makan banyak pon sampailah dah 5 bulan ni pon still sama

Normal....time lapar to beli mkanan mcm nk mkn 2-3 org, tp bila dh masuk mulut sikit, bakinya tolak kat suami, alih2 perut suami n sy dh nak sama besar🤣🤣🤣

Sy 9minggu...2jam skli lapar..kdg terfikir normal ke, risau baby ad apa2..mkn xbnyk cuma kerap..mulut nk mngunyah je..risau jgak bleh kene diabetes..

VIP Member

Kita gang sis.. Saya pn 7 minggu.. Betul tu asyik lapar jek.. Kalau tak makan perut masuk angin.. Betul lah tu makan mmg x byk mana pn.. Asalkan makan 🤣

Kan..nk mengunyah aje mulut...hhahahaha

Normal .. lapo mkn je jgn nk bagi perot kosong .. nty mula la nk muntah2 ... tkpe mkn skit2 pon tkpe pntng jgn perot kosong ....

Saya mula kerap lapar bila bby masuk 20weeks ke atas.. Memang mkn tak ingt.. Ada jea benda nak kunyah.. Hehehe..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan