12 Balas

sama macam saya sis tak tahu nak explain pada family macam mana sebab kawin terus pregnant tapi dr check kiraan lebih. tak pe sis kita belajar sama2. selamat menjalani cabaran pregnant ni. first baby pulak tu macam2 tak tahu. yang penting dekatkan diri dengan orang yang selalu sokong kita ya. good luck

okey...gudluck jugak k...sama sama carik ilmu kita k..

kiraan ikut kitaran period sis, bukan kira bila sis kawin. nak jadi mak dah,kena belajar lebih sikit.. patut tanya doctor on the spot, lagi senang dengar jawapan dari orang yg mahir dlm bidang tersebut

samalah macam saya tak tahu apa2 kawin terus pregnant. nasib baik dia bertanya

VIP Member

Kiraan bermula dari tarikh hari first period yg terakhir. Bukan dari tarikh nikah atau tarikh bersama. Kalau ada yg tanya boleh bagitau mcm ni ☺️kalau haid dua minggu sebelum nikah. Kiraan pun mula dari situ.

VIP Member

Kann. Jenuh nak explain kat orang. Ada yang pikir bukan bukan 😂 Saya nikah 28mac. Terus lekat. Sekarang dah 14minggu 3hari. Semua terkejut 😂

doktor Kira dari first haid last Kita...contohnya awak last haid sblom kawin...bunting pelamin laa kiranya...so doktor Kira dari situ....😊

terima Kaseh

dua minggu tu kiraan dia sebelum datang haid atau selepas haid tak silap .. tu jadi 2bulan 2minggu kena belajar dekat situ

ye saya akan belajar

ikut waktu last period. bukan wktu bersama suami. normal je tu.. bykkan mmbaca ye sis

baik lh..terima Kaseh bagitahu..☺️

Kira drpd last date period awak (tarikh first period), boleh bukak google “LMP CALCULATION”

tu maknya bunting pelamin..kiraan bermula hari terakhir last period

Kiraan ikut kitaran haid sis....

Soalan popular

Artikel Berkaitan