KANTUNG TAK NAMPAK

Saya baru balik dari klinik dr ckp masih x nmpk apa2.. kecewa ๐Ÿ˜” btul ke saya pregnant?? ragu2 ๐Ÿ˜ญ first time nak ada anak ๐Ÿ˜ข#firstmom #ingintahu #bantujawab

KANTUNG TAK NAMPAK
23 Balas
Tulis jawapan

sebabtu tk disarankan scan awal. 1st mmg masih kecik sgtยฒ.. masa sy bfore ni ada dot kecik je tu pun Dr tk berani sahkan janin atau bukan. 2nd, buat kita lgi frust sedih dan negative thinking kalau jawapan dari Dr tu bkn apa yg kita mahu dengar. So awk sabar ya jgn trlalu fikir. nnti lgi 2 minggu mcmtu repeat scan. Sblum masuk tu pastikan minum air banyak bg bladder full, tahan kencing supaya clear masa scan. Kalau masih tk nmpk mintk buat TVS scan tau. moga dipermudahkan

Baca lagi
4mo ago

Aamin ya rabballalamin.. Terima kasih mommies ๐Ÿฅฐ๐Ÿฅฐ

adik sy Pon cm ni haritu first pregnancy 5 minggu detect pregnant upt kabur Lepas Tu die pegi swasta ta nampak kantung sampai suspect kandungan luar Rahim akhirnya die amik darah test hormon.HCG alhamdulillah pregnant selepas 2 mggu Baru doc suggest scan semula alhamdulillah 7 week Dah nampak kantung . InshaAllah Kalao rezki awak Akan Ada sis nnti . Jaga diri Jaga Kesihatan smoga Ada kabar gembira 2 mggu hadapan amiin

Baca lagi
4mo ago

inshaallah Aamin.. terima kasih ye ๐Ÿ™๐Ÿปโ˜บ๏ธโ˜บ๏ธ

jangan sedih , bru nk jadi berudu memang tak nampak biasanya... InsyaaAllah tkde pape .. saya 12 week baru scan ๐Ÿ˜‚ time tu dah jadi bentuk manusia dah tpi consider lambat la untuk buka buku sebaiknya dlm 8 week - 10 week ..

4mo ago

kalau ikut kiraan last period sye dh 6 minggu kandungan.. sye sedih plus risau sis.. ๐Ÿ˜”๐Ÿ˜ข

saya pn baru g klinik,scan,dktr cuma remark,small tugs,sbb mungkin bwh 5w blm jelas,repeat upt jg dkt klinik dua line jd dktor suruh dtg lg 2/3 minggu utk confirmkn atau blh tunggu line tu sama pekat blh dtg scan balik

4mo ago

baik sis๐Ÿ™๐Ÿป๐Ÿ™๐Ÿป thank you yee

mybe msih awl sis ,ade jer tu tp msih malu" nak muncul ..inshallh 8-10 mnggu repeat scan dh nmpk ..n sbelum scan tu than kncing spya bby nmpk lbih jelas

4mo ago

ouhhh okey fhm ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜… thank you bg ilmu ๐Ÿ™๐Ÿป

double line Tu..pergi scan 8w ke atas sis.sy ank first scan usia 18w.sy buat details scan terus.dpt tau ank sihat ke x,semua cek cukup lengkap&terus dpt tau jantina baby

4mo ago

baik sis.. mungkin terlebih excited ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜… tq ye๐Ÿ™๐Ÿป

Upt awak ni masih samar sgt ni. Mungkin baru2 pregnant & scan pun belum nampak. Saya biasa g clinic bila upt terang benderang. Barulah scan nampak hehe

4mo ago

Hehe biasalah perasaan tu saya faham.. takpa awak jaga diri baik2 tau jgn tinggal folic acid wat masa.. test lagi setiap 2 hari sampai terang.. moga ada berita baik utk awak tahun ni

kalau awl2 ni kena tahan kencing kalau nmpk pun myb kantung kecil sis..in shaa allah lg 2mgu repeat scan tau..semoga kandungan sis baik2 aaja..

4mo ago

Aamin . thank you ye

Berapa weeks sis? Early pregnancy baru detect kantung mmg tak nampak lagi 6-7weeks - kantung 10-12weeks - kantung, janin & dpt dgr heartbeat

TapFluencer

klu awk test naik mcmni dan terus g klinik mmg xnmpk apa2 lg sbb awal sgt. sebaiknya tunggu seminggu dua baru pergi klinik.

4mo ago

baikk sis๐Ÿ™๐Ÿป