βœ•

41 Balas

ini saya ambil dekat fb LIST LENGKAP KEPERLUAN SEBELUM BERSALIN List untuk baby dulu ya: 1. Pampers newborn (bawak 10 keping) – bawak lebih sikit pun takpe. Kot terduduk lama ke dekat hospital kan. Boleh guna petpet. Tapi rasanya, bertahan 2 bungkus je kot sebab , nipis. ikut baby masing masing ya. 2. Baju baby newborn (5 helai) – sama jugak. kot la dah tukar, tiba tibai baby p yak lagi. kena pulak dekat baju, kena tukar lagi. Bawak lebih pun takpa aih 3. Lampin (5 helai) – guna lampin untuk dia lepas mandi. lampin yang lembut jee tu ha 4. Mitten dan Botties (5 helai ) – sejuk dalam hospital tu, jangan lupa bawak ya. 5. Topi baby (1 cukup aih) – kepala baby sangat lembut lagi, jangan lupa protect k. 6. Barut (3 helai) 7. Bedung (2 helai) – lepas je bersalin, nurse mandikan dan balut baby guna bedung kita. Beli yang besar sikit senang nak balut baby. 8. Wet Tissue (2 peket ) – Buat lap yak dia. banyak pulak tu, so biar lah lebih sikit ya. 9. Minyak telon – guna minyak telon bornda pun boleh. Bau best. Semua barang ni set kan dalam plastic bag yang jenis zipper tu. 1 plastic bag tu ada : * 1 helai baju * 1 pampers * 1 mitten botties * 1 barut Senang. mak mak ni suka nak biar elok je pakai nya. Buatnya tak larat, minta tolong ayahnya buat. Bila letak dalam plastic mcm ni, mudah untuk ayah, maknya pun takde lah sakit mata tengok baby dia pakai baju set yang betul. haha. okay done for baby. Untuk mommies pulak ya; List untuk mommies: 1. Kain batik (2 helai) – utk balik rumah nnti. kita taktau lah macam mana setengah orang pakai seluar lepastu. seriau rasa lagi. 2. Sweater (1 helai) 3. Stokin tebal (2-3 pasang) 4. Tshirt atau blouse (2 helai) – senang nak direct feed baby nanti. 5. Seluar dalam (4-5 helai) – biar lebih ya untuk keselesaan. Lepas bersalin pun nnti terus kena pakai seluar dalam dgn pad 6. Pad overnight (1-2 bungkus) 7. Minyak panas – utk sapu sapu dekat kaki 8. Towel mandi (1 helai) 9. Toiletries 10. Selipar getah 11. Bengkung okay, done part barangan itu semua. lipat elok elok letak dalam beg okay. Tambahan Dokumen jgn lupa bawak Buku pink Duit deposit Kad nikah/sijil nikah Kad pengenalan ibu & bapa Bag MAKEUP (mana tau nak kelihatan cantik masa tengah nak meneran) 😊 =========== hasilnya, 3 bag. 1 bag extra. beg makanan. satu beg mak, satu beg anak. bajet duduk 2 3 hari memandangkan hari ni check in, esok induce. tapi, harinih lak baby kuar. banyak barang saya wahahhah. masuk lr pon terkejut. saya xbawak pulak set untuk ke lr aduh duh πŸ˜… esok jumpa anak baru bawak baju hahahaha

Good job mummy. Sy dulu masa bersalin mcm ni jugak. Kat pack labor room, masukkan bju ank sepasang berlengan panjang. Last2 nurse bg ank pakai baju shj. Sbb ank lahir kecik, x pyh seluar. Seluarnya tercicir ke mana ntah. Sampai ke hari ni tak jumpa. Pastu ank admit ward sbb kuning. Hospital sy, selagi ank dalam ward, bby kena pakai bju yg hospital sediakan. Warna pink. Bedung pun yg hospital warna putih n hijau. So mcm useless sy pack baju dlm 4 5 hari cmtu. Masa hari discharge baru pakai bju yg sy bawak.

Sme la.. Nurse pkaikn bju je.. Stokin pn x pkai.. Lpastu trus bdung😁

VIP Member

Hye Mommy πŸ–πŸΌ Good job!! Saya pun buat preparation exactly mcm ni. Tp tak guna pun πŸ˜‚ baju bedung semua guna yang hospital punya. Cuma time nak discharge baru guna barang yang saya pack. Just untuk Mommy punya info, better guna wet wipes yang fragrance free ye? Sbb kulit baby sangat sensitive 😊

Sye tak tahu, semua hospital sama ke atau lain.. Time sye bersalin cezer baby Dan sye tahan 3 hari hospital.. TibaΒ² kembung perut baby.. Dr minta minyak angin.. Saya x prepare Dr cakap itu memang kena ade... Then Dr pinjam bed sebelah..minyak yuyii dia bagi sapu..klu bole akk prepare tu pun

Dah ready jgk.. Nervous die lain macam yg kedua ni(36w4d).. Yg 1st xguna baju baby sgt.. Pakai yg hospital je sbb baby admit nicu.. Dah nk balik bru guna baju baby.. Yg penting pampers n wet tissue.. Tp bwk je extra bajunye..

Bestnyer tgk... Dah ready la dy...

sy pun prepare jgk, tpi guna pampers je..hhmm 😌 bju n bedung nurse pkai kan hospital punya. . pastu ptg lps b'salin tu dpt discharge πŸ˜‚ satu pun x guna brg yg sy bwk kcuali pampers πŸ€¦β€β™€

a'ah wangi sngat.. smpai skang pkai anakku πŸ€—

Sabun mandi baby semua tu sbnrnya tak perlu pun sis, sbb nnt nurse akan bersihkan muka n tali pusat dia je, minyak angin/telon baby jgn lupa. Pampers bw extra sbb nnt awal2 dia akan berak2.

Mcm hospital yg saya baru bersalin ni, dorg tak guna sabun pun. Bersihkan muka baby, mata semua guna kapas dgn air sikit ja, itu pun dorg yg sediakan. Baby oil guna kekalau rambut baby ada saki baki darah yg melekat lagi. Depend pada hospital juga la sebenarnya πŸ˜†, mommy bawa jela semua. Dh dpt experience tahu la next time nk kne buat apa 🀣

prepare pampers n wet tissue je banyak2. in case baby kena tahan ward lama. pastu baju tu bawak baju masa baby nk balik je. kalau baby duk ward, pakai baju hosp je☺️

Lengkap dah sis, sya pn buat mcm tu dlu, tp nervous pnya pasal husband saya salah bagi bju yg dh d pack tu kkt nurse, Dia bgi bju kluar hospital tp sbnarny sama je 😌

Alhamdulillah rezeki sis..tp kne bebel la ngan nurse..bahaya..tmbh2 sy ada gdm on diet..

Takde kurang..bagus prepare mcm tu..sye pun buat mcm tu jgak..tapi bile msuk labour room , nurse suruh bwak msuk pampers je,bju2 smua takpayah πŸ˜…

Perlu bawak la sis. Kan nk blik pakai pempers sje kan.. Heheh

Soalan popular