13 Balas

Macam kes saya tahun lepas, missed miscariage.. Baby sepatutnya dah 7w6d, tapi baby still 5w6d(Dr ckp baby dah lama takde, dah meninggal dlm perut sebab mmg takde heartbeat.. Saya mmg refer pakar start tahu pregnant sebab LMP jauh beza dgn umur baby & ada appointment dgn Dr Pakar every 2weeks).. then Dr suruh repeat lagi 2 minggu utk scan tapi dlm masa yg sama Dr bagi saya pilihan samada amik ubat utk kecutkan baby then baby akan jatuh sikit2, cuci (D&C) @ nak tunggu gugur sendiri.. Saya taknak guna ubat @ cuci, saya pilih utk gugur sendiri.. baby saya jatuh sendiri time genap 10w, Alhamdulillah tak perlu cuci sebab semua dah keluar dgn sempurna Pengalaman saya sepanjang pregnant mmg takde bleeding pun.. Selepas scan 7w6d tu mmg takde tanda2 bleeding jugak, tapi masuk je 9w baru laa ada bleeding sikit2 ~~ then 9w5d & 9w6d dah keluar darah mcm period, genap je 10w baru baby turun sendiri.. Kebiasaannya, Dr akan beri tempoh 2minggu.. if 2 minggu tak gugur jugak, Dr akan bagi pilihan cuci @ guna ubat.. Dr bagitau saya, if dah lepas 2minggu tu baby tak turun lagi tapi nak tunggu jugak baby turun sendiri pun BOLEH, tapi Dr bagitau saya boleh bagi infection kat rahim kita if baby yg dah lama meninggal tak keluarkan cepat2.. risiko tanggung sendiri.. Semoga dipermudahkan urusan awak 🤲🏻 if irregular period, InsyaAllah takde apa.. tapi mcm saya mmg irregular & mmg no progress pembesaran ikut timeline sepatutnya..

saya pregnancy kali ni pun, kes beza dgn LMP 3minggu.. pegi klinik biasa, Dr tu mmg general.. saya push2 dia tak berani nak kata apa katanya ~ then Dr tu refer ke Pakar KPJ, Alhamdulillah baby still ada heatbeat & aktif sgt2.. Alhamdulillah skrg dah 17w ~ ni baby saya selepas gugur tahun lepas.. tapi pregnancy kali ni, mmg dah ada heatbeat masa 8w tu.. cumanya time 10w tu, Dr kat klinik biasa tu tak jumpa shape baby dgn jelas (tapi still ada heatbeat & nampak ada pergerakan cuma takleh nak nampak shape baby dgn jelas.. Dr tu ingatkan baby tak membesar lagi tu yg dia refer terus ke pakar sebab katanya kalau dah 10w sepatutnya dah nampak shape baby yg jelas dr head to the bottom of their buttocks) InsyaAllah, tggu je next appointment awak.. semoga dipermudahkan semua urusan awak & suami awak 🤲🏻 semoga rezeki kamu berdua Aamiin

kalau first scan beza 1 ke 2 minggu shud be fine sbb mgkin ovulate lambat.. selalu doc akan suruh repeat scan..kalau 2nd scan baby xmmbsar ikut weeks dari first scan, kena ready mind la.. sy pnh kene.. first scan xnmpk apa...doc ckp maybe 2-3 mggu..repeat sebulan kmudian..nampak dh kantung and masa tu 7w..tp heartbeat xdpt detect..dpt surat doc utk refer EPAU kt gh buat vagina scan, mmg baby pn xgerak n heartbeat xnmpk .repeat lg 2mggu masih sama..size naik ke 8w tp still nothing ...sy redha tak de rezeki . tp skrg alhamdulillah dh 2nd pregnancy jd jgn down ..once kita dh pernah hamil..pertama, syukur banyak sbb Allah rzkikan rahim kita berfungsi.Ramai kt luar sana tak dapat rasa pun kehamilan.Kedua, once dh pernah hamil walaupun xjadi, chances utk hamil lagi tu ada . :)

Sme mcm kndungan ke2 sy yg gugur thn lpas, mse g scan 6w tpi kt kantung kosong xde ape.. Doc kata mngkin lmmbt sikit.. Jadi kite positif jer.. Tnggu smpai 11w g buka buku pink, kk pon xscan.. Balik umh kluar blood spot sikit.. Rase xsdap hati, terus g klinik swasta scan.. Doc kata kantung je membesar, bby xde.. Sedih rase.. Tpi thn ni Allah gantikn lagi rezeki yg baru harap baik2 saje yg ni.. Smlm g scan da nk msuk 7w,doc kata da trbntuk, pastu da dengupan jntung.. Doc pernh pesan kt sy mse sy gugur, dia kata klau da xde rezeki jaga mcm mne tetap cde rezeki utk kite..klau mmg da rezeki kite.. Even kite xjage pon.. Mmg akn ade.. Lpas tu sy belajr redha dari situ.

Takpe sis, bykkan sabar+redha. Sy first pregnancy missed miscarriage, janin takde heartbeat langsung. kena D&C itupon lama hold, keep repeat scan selang 2 minggu almost 2 bulan jugak. Ingatkan masatu ada harapan lagi. Bila kena refer hospital, haa tahu la kenyataan masatu. Dr KK tak terus-terang. Tapi Alhamdulillah ada rezeki sebulan lebih lepas D&C tu. Skrg dah 35 weeks. Semoga sis terus sabar utk apa2 kemungkinan nnt. Takpe, apa2 yg berlaku kan ada hikmahnya. Stay strong ya❤️

TapFluencer

Saya last year mcm ni la. Scan scan pun kantung je. Kantung pun x membesar mana dlam linkungan 5-6w je eventhough masa tu dah 10w. Last2 spotting thn bleeding and gugur. Now pregnant balik mmg dari awal kandungan risau je memanjang. Bila scan je jantung dupdap laju sbab risau tp Alhamdulillah setiap kali scan baby ikut perkembangan now dah masuk 2nd trimester hopefully this baby stick and sihat. Saya doakan smoga dipermudahkan urusan sis juga aminn.

wahh dh masuk 2nd ek..sy rasa mcm baru je bca news awak share psl awak worry psl first scan, then 2nd scan dh nmpk heartbeat.thniah awak:)

Mula2 saya ada brown spotting dan lendir darah. Doc bg ubat duphaston and antibiotics. Tiap2 minggu saya follow up check up utk tau perkembangan baby. Masa 6w dh dpt kelip2 heartbeat, skrg dh masuk 9 minggu dh nmpk baby. Saya pun ada perasaan takda mood mcm sis, tetapi saya setiap hari usap perut ckp dgn baby. Kita harus kuat 🥲

dulu sy pernah cek upt 2garis terang.. tp scan x memuaskan dah 7week nampak kantung saja.. sy pernah alami dua kali..kantung kosong 2020 dan 2021.. gugur dua2 di minggu 13. lepas tu sy mengandung lg skrg baby dah 2 bulan.. sy doakan kendungan sis baik2 je membsar dng sihat sempurna amen...

semoga dipermudahkan urusan awak dan baby. saya dulu pun ad beza 2 weeks antara pregnancy dgn saiz kantung, plus siap doc ada cakap risiko unt kandungan luar rahim sbb 1st scan tu doc x nampak pun kantung.. btw, elakkan stress masa awal² ni, ibu kene kuat supaya anak dia kuat jgk!

Thank you mommies bagi kata2 semangat insyaAllah saya jaga mcm biasa tapi apa pun kententuan Allah saya ikut je 🫶🏼🫶🏼

yup btol.. klu tgk kt tv tu, ble double line hepi sgguh tw2 je bsalin.. tp realiti nye.. double line pn blum tentu kandungn sihat.. kte mampu brusaha dr segi pnjagaan ksihatan n pmakanan je.. yg lain2 bykkn bdoa n tawakal smoga baby sihat smpi bsalin..

btul..jminan 9bulan 10hari hanya Allah yg dpt bg jaminan..sbb tu xbrani nk share news psl 2lines..org lain sronok je share..rezeki dorg mmg ok,kandungan xde masalah

Thank you mommies bagi kata2 semangat insyaAllah saya jaga mcm biasa tapi apa pun kententuan Allah saya ikut je 🫶🏼🫶🏼

Soalan popular

Artikel Berkaitan