Tips turunkan kuning dan banyakkan berak baby

Salam semua. Anak saya baru 7 hari, kuning dia tinggi 200+ tak turun pon. Saya bgi bf campur fm setiap 2 jam sekali. Tapi dia berak sikit je. Ads tips tak utk bgi dia berak banyak.

7 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

anak sy pon tgh sakit kuning. mula2 bacaan 14.8, skrg 8.5 masa umur dia hari ke-12. next appointment 5/9, minta2 kuning masa tu da turun. sy bagi pump susu bdn. klu x cukup, sy bagi susu formula. sbb susu bdn sndiri x byk. maybe bergantung berapa ml dia minum susu sis. lagi byk lagi bagus tapi ikut keperluan sahaja. sbb anak sy berak, mula2 dlm sehari sekali je dia berak. skrg dlm sehari dua kali berak. berat badan makin naik. Doc kk non muslim pesan kat sy, banyakkan minum air masak dan elakkan dulu makan bawang putih, halia & blackpepper ๐Ÿ˜… (ntahlah kite ni ikutkan saja la). ada lagi satu doc tu pesan, elakkan minum herba2 & jamu. oleh sbb sy ni 1st mom, ikutkan jela pesanan dari doc. so far, kuning anak makin turun & berat badan makin naik.

Baca lagi

klu sy bby prolong jaundies 27 hri bru turun 4.5.. pernah masuk wad sbb kuning tinggi sgt.. ikhtiar sy..kerap susu stiap 1 jam kdg2 2 jam.. sbb awal2 susu ibu xbrpe byk.. ibu mkn anggur hitam, susu kmbing, kurma. elak mkn halia kunyit blck papper jamu2. prnh ikhtiar mndikn dgn air daun blimbing buluh . bli set kuning tasneem (t-rub & calm time). utk senang berak..n bile sapu mmg senang berak & byk.. bru2 ni bli susu jenama momma utk ibu byk kn susu.. mmg melimpah fully breastfeed..bby pun knyg byk berak kencing. kite cube ikhtiar ..goodluck mommies..

Baca lagi

Anak sy pun kuning, bacaan kali pertama 13.9, kali kedua 8.5, kali ketiga 5.7..alhamdullilah dgn izin Allah. Sy mandikan dengan rebusan daun belimbing buluh. 1 lagi, ibu jgn mkn apยฒ ubat atau suplemen atau herbaยฒ sepanjang anak kena kuning ni.. Sbb dy effect pd baby jgk.. Sekian dr ibu yg br 9hari harini.. #sedikitperkongsiandaripengalamansendiri

Baca lagi
10mo ago

Rebus daun belimbing buluh, biarkan sejuk suam agakยฒ dah boleh mandi, mandikan baby. Sambil mandi sambil selawat, boleh baca apยฒ doa yg ibu selalu amalkan. Bismillah 5 pun okey..

Tips dia kena sabar. Ibu yg kena paling banyak sabar untuk turunkan kuning. Bagi je susu bila perlu. Berak atau tak tu cerita kedua. Anak saya 2 bulan baru turun kuning. Selagi berat naik, tak perlu terlalu risau. Kalau berat susah naik dan baby susah menyusu, baru kena risau

10mo ago

nanti akan diberi plastik untuk collect air kencing tu. mcm saya anak lelaki so senang la nak letak ๐Ÿ˜‚

Tips dia, kerap susukan and bangunkan je dia. Susukan setiap sejam sejam klau 2jam tu berak tk bnyk. Selalu dlm sejam brapa lama dia menyusu. Kalau susu botol, kira berapa onz dia menyusu dlm sejam

Sama mcm saya. Sy mix bf n fm. Susu sy tk byk lagi. Risau kuning bby sy naik. Hrini berak tk byk. Btw sis, sy nk tnya sy dh try pam susu nk bg thru bottle. Tp pelik knp susu tu tk kluar? Hmm

10mo ago

Ada urut tak? Sy first day beranak susu xkeluar. Next day pergi mengurut susu. Harini dh hari ke 13. Alhamdulillah susu belambak smpai kena pump simpan dlm peti

mcm sye fully breastfeed je setiap sejam xde fm alhamdulillah bby kerap berak and 15 hari je bby kuning skrg dh xde dh