βœ•

12 Balas

anak saya pun dulu naik mcm ni tapi bukan nanah . dia mcm nasi dlm tu sbb saya terpicit . sian bby nangis. lepas tu tak buat dah . saya tak letak apa apa pun sbb risau kulit bby sensitif. jadinya saya selalu bersihkan muka dia lepas susu . and kadang ada jugak letak bedak sejuk layang layang di kawsan yg ada bintik tu sahaja. tak silap saya tu naik sbb bby panas .. sampai kepala pun ada naik 2-3biji . lama lama bby dh 3buln mcm tu bintik semua tu dh hilang dgn sndiri .. .. jangan dipicit tau . saya jahil lagi masa tu . main picit je sebb geram . 😭😭

ah ha betol . geram kan😭😭

normal ni sis bby baru lahir mcm2 kadang keluar kat muka dia.ye lah dia kan baru keluar dari perut kita..nak kata ruam panas tak jugak sebab suhu badan bby ni bukan nya macam org dewasa.sya ank dah 4 semua mcm ni.mcm2 org ckp buh bedak sejuk lah,cream lah kita pun tak pasti bahan2 tu sesuai tak dgn kulit dia.pada sya biarlan aje nti lama2 hilang sendiri.klu puan menyusu badan lepas nyusu terus lap2 kadang sisa2 susu boleh buat lagi merah2

kulit baby memang sensetif. kena pandai jaga. time mandi kena cuci bersih2 bahagian muka. sbb kadang2 kita x tahu ade bakteria suka hinggap kat muka baby macam anak saya baru 2 bulan ade bintik2 saya cuci pakai sabun lifeboy alhamdulillah hilang bintik2 kecik tu. saya cuci pakai sabun lifeboy sikit2 biar x kena mata takut pedih. kena ade cara nak cuci

syaa letak bedak sejuk jee . hari2 tghari bila panas je letak bedak sejuk . sapu npis2 kt muka n leher. trus hlg ruam . klau tk hlg jgk refer doc kt klinik trus .

TapFluencer

Anak saya pun ada tapi tak banyak..Alhamdulillah..kalau bersihkan jangan tonyoh atau picit nanti nurse kata makin banyak

ruam panas... baby sya jalan 2minggu sampai 4 bulan on off timbul. x pakai apa2... sya just control mkn. bby full bf.

bby sya dah ok. nak jln 7m dah 14 hb ni. muka dah halus mulus putih telurπŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ€—

Ruam panas tu sis . Kerapkan lap muka baby dengan air suam . Nanti lama lama hilang sendiri

VIP Member

Ruam susu kot tu. Cuba try nanti lepas menyusu tu lap muka dengan die dengan air suam

refer doc ye sis...jgn biar lama2...dptkn confirmation from doc tu ruam susu ke apa...

bru naik ke biji2 putih tu? confirm nanah ke ?

Soalan popular

Artikel Berkaitan