22week awal sgt tak nak beli barang baby?

salam saya due awal bulan 5. awal tak kalau beli barang baby skrg? sbb ada orang nak prelove baby cot tp tgh fikir takut awal lagi

15 Balas
Tulis jawapan

π‘Ίπ’šπ’‚ 𝑷𝒖𝒏 𝒃𝒖𝒍𝒂𝒏 5 π’”π’šπ’‚ 𝒅𝒉 𝒔𝒕𝒂𝒓𝒕 π’ƒπ’†π’π’Š π’”π’Šπ’Œπ’Šπ’•-π’”π’Šπ’Œπ’Šπ’• π’”π’Šπ’”...π’ƒπ’†π’π’Š π’Žπ’‚π’π’‚ π’š π’‘π’π’•π’Šπ’π’ˆ 𝒋𝒆 𝒅𝒍𝒖..𝒔𝒃𝒃 π’π’‚π’Œ π’ƒπ’†π’π’Š π’”π’Œπ’‚π’π’Šπ’ˆπ’–π’” π’•π’‚π’Œπ’–π’• 𝒙𝒍𝒂𝒓𝒂𝒕 .π’π’ˆ 𝒅𝒉 π’π’Œ 𝒑𝒖𝒂𝒔𝒂 π’π’π’•π’Š π’π’Œ π’ƒπ’‚π’˜π’‚ 𝒑𝒆𝒓𝒖𝒕 π’Žπ’Žπ’ˆ 𝒙𝒍𝒓𝒂𝒕 𝒓𝒂𝒂𝒂...π’Žπ’„π’Ž π’ƒπ’‚π’ƒπ’š 𝒄𝒐𝒕 𝒕𝒖 π’”π’šπ’‚ π’„π’–π’Žπ’‚ π’”π’‚π’“π’‚π’π’Œπ’‚π’ π’™π’ƒπ’†π’π’Š 𝒑𝒖𝒏 𝒙𝒂𝒑𝒂..𝒔𝒃𝒃 π’π’π’•π’Š π’‘π’‚π’Œπ’‚π’Š π’”π’Œπ’‹π’‚π’‘ 𝒋𝒆..𝒕𝒑 π’•π’“π’‘π’–π’π’‚π’π’ˆ 𝒑𝒅𝒂 π’”π’Šπ’”

Baca lagi
8mo ago

Beli baby cot tu, saya pun anak sulung ramai kawan2 cakap jgn beli, tapi saya tetap degil nak beli sbb saya jenis tido lasak kalau husband saya pun saya tendang sampai jatuh katil apa lg baby yg kecik tu,saya risau lagi pun baby cot ni boleh elak dari SIDS & memudahkan kita jugak.

sy pregnant 3bulan hari tu dh beli sikit sikit. baju bundle baby. tp xbyk kali ni nak beli sebab sy masih simpan brg2 abg dia sy beranak 2022. nasib x bg dkt org, makan perancang tuptup ada isi pula. huhu... beli saja sis. beli sikit2 bulan2. sbb rugi x beli semasa ada promosi. byk sgt Jimat duit klu promo. nnt tggal rehat2, cuci2 baju, kemaaskan tmpt tidur utk berpantang insyaallah...

Baca lagi

saya due sama dgn awak. 22 w juga sekarang. barang2 baby mostly dah beli cuma barang mandian, pampers, stroller semua tu belum la. sekarang tengah focus nak beli barang utk kita berpantang pula. alhamdulillah lega sangat sebenarnya tau bila byk barang baby dah beli. kita rasa je macam lama, tapi sebenarnya tak lama pun. saya dah start beli dari 9w tak silap

Baca lagi
8mo ago

utk barang baby, saya dah beli ; - Baju baby NB - Baju baby 3-6 m - Swaddle - Berus lidah baby - Sterilizer - Mitten booties - selimut baby - tilam baby - tuala - ketip kuku baby - air filled rubber sheet fiffy - barut baby awak boleh beli dah tau barang2 baby :) tak lama pun sebenarnya lagi2 nanti dah puasa, raya pula. and kita taktau sebenarnya baby nak keluar bila. ada orang 6 bulan lebih baby dah nak keluar. so prepare je okay

Sy 19w dah start beli. Nak beli sekaligus, takut over bajet pulak. Beli sikit2.. awal tak kalut.. Dah hujung2 nanti takut tak larat pulak.. semua perlukan duit, masa dan tenaga.. Kalau sis area lembah klang, nanti ada baby expo kat mid valley.. jom lah ramai2 kita pergi πŸ˜‚

Bagi saya, beli je dulu sikit sikit mana yg mampu every month hehe. Sebab terasa banyak betul kluar kalau beli sekaligus. Plus nanti busy nak fikir persiapan puasa dan raya pula. Hehehe takut overtired.

sy 20 weeks pun dah beliπŸ˜‚ duk fikir nanti sibuk dengan puasa raya.. mmg target beli sikit2 sampai bulan 4 ni.. kalau nak beli sekaligus, banyak jugak tu..

Da boleh mula shopping barang baby dah. Beli sikitΒ² setiap bulan. Nnti tkde la penat atau terasa mcm banyak sgt keluar duit kalau beli jalan sekaligus semua barang. πŸ₯°

sy pun due bulan 5… target sy dalam 26w bru nk beli.. bby cot bg sy brg yg x perlu.. tkut makan ruang bila dah x mau pakai nt

Sy 25w. brg pun dh start beli.. sbb fikir skrg msih aktif nk ke sna sni🀣 Tkt beli last minit xlarat nk jlnπŸ˜‚

Saya 17w dah beli . Tggal baju baby je belum. Skrg nk cari barang pantang. Doakan je yg baik2. Insha Allah takde apa .

9mo ago

sis dah beli apa jee? saya nak beli barang2 lain tu tp dok kira2 takut tak terguna nanti je sbb taktau suasana ada baby nanti mcm mana. tu yg dilemaπŸ˜‚