Bersalin pada 40Weeks

Salam... Ramai ke mommies yg bersalin pada usia kandungan 40W? Berapa ya berat baby masa kelahiran ? #ingintahu #firstmom

44 Balas
Tulis jawapan
TapFluencer

๐Ÿฐ๐Ÿฌ ๐˜„๐—ฒ๐—ฒ๐—ธ ๐Ÿญ ๐——๐—ฎ๐˜†. ๐——๐˜‚๐—ฒ ๐—ฑ๐˜๐—ฒ ๐˜€๐—ฒ๐—ฟ๐—ฎ๐—ต ๐—ฑ๐—ถ๐—ฟ๐—ถ ๐—ฒ๐˜€๐—ผ๐—ธ๐—ป๐˜†๐—ฒ ๐—ฏ๐—ฎ๐—ฏ๐˜† ๐—ฑ๐—ฎ๐—ต ๐—ธ๐—ฒ๐—น๐˜‚๐—ฎ๐—ฟ . ๐—•๐—ฒ๐—ฟ๐˜€๐—ฎ๐—น๐—ถ๐—ป ๐˜€๐—ฒ๐—ฐ๐—ฎ๐—ฟ๐—ฎ ๐—ก๐—ผ๐—ฟ๐—บ๐—ฎ๐—น ๐˜ƒ๐—ฏ๐—ฎ๐—ฐ. ๐—”๐—ป๐—ธ ๐—ธ๐—ฒ ๐—ฑ๐˜‚๐—ฎ ๐Ÿ˜๐Ÿ˜ ๐—ฏ๐—ฒ๐—ฟ๐—ฎ๐˜ ๐—ป๐—ผ๐—ฟ๐—บ๐—ฎ๐—น ๐Ÿฏ.๐Ÿฐ๐—ธ๐—ด. ๐—ฅ๐—ฎ๐—ป๐—ด๐—ฒ ๐—ป๐—ผ๐—ฟ๐—บ๐—ฎ๐—น ๐—ฏ๐—ฒ๐—ฟ๐—ฎ๐˜ ๐—ฏ๐—ฎ๐—ฏ๐˜† ๐Ÿฏ-๐Ÿฐ ๐—ธ๐—ด ๐—บ๐—ฐ๐—บ ๐˜๐˜‚ ๐—น๐—ฎ ๐—ฟ๐˜€๐—ฒ๐—ป๐˜†๐—ฒ. ๐—ฆ๐—ถ๐˜€ ๐—น๐—ฒ๐—ต ๐—ฟ๐—ฒ๐˜€๐—ฒ๐—ฎ๐—ฟ๐—ฐ๐—ต

Baca lagi
1y ago

Xde tips ape sgt pn. Sepanjang pregnant ๐Ÿคฐ alahan teruk 1st trimester lps tu ok je.. hehe. Sy selalu bukak surah maryam yusuf sblm tdo.. mood nk kene jaga la xmau stress sgt. Sy ade je stress ๐Ÿ˜…. Tp kene pandai kawal emosi mse preg ni. Nasib 2nd baby. Kalau 1st preggy kene banyak research or belajar nk kawal nervous and mindset kene set kan yg betul. Saya Alhamdulillah mase bersalin x smpai 1 jam dlm labour room. Yg penting doa byk2 moga di permudahkan segala urusan bersalin.

Saya nk msok 40 minggu belum bersalin lgi tpi dapat rase kan yg baby bakal msok 3kilo๐Ÿ˜…๐Ÿ˜… yelah belum ade tnde lgi nk bersalin.. esok dh due๐Ÿ˜Œ kene sambung checkup cam biase๐Ÿ˜Œ

1st baby 40 weeks - 2.68kg 2nd baby 40 weeks 1 day - 2.58kg 3rd baby scan 32 weeks 1.7kg (underweight) mummy saiz petite so baby pn comel2 je saiz..

Baca lagi

Anak no.1 37w-2.58kg Anak no.2 38w-2.35kg Anak no.3 40w-2.48kg Anak no.4 39w-2.67kg baby smua kecikยฒ mcm ibu dia..๐Ÿคญ๐Ÿคญ

Baca lagi

saya melahirkan anak 40w2d dengan berat 2.65kg . berat kdg ikut genetik mak ayah macam saya dan suami dua2 lahir 2 kg +++

Saya 40w 6d tu pun emergncy czer sbb bacaan ctg bby dah x cantik. Ikutkan niat asal nk bersalin normal. Berat baby 3.6kg

wasalam . sy 40w .. induce.. berat baby masa scan doc cakap -+ dalam 2.9kg . tapi masa lahirkan .2.7kg . alhamdulillah

1st 40w 5d - 3.65kg 2nd 40w - 3.2kg 3rd - 40w - 3.0kg 4th- 40w - 3.1kg 5th- 40w 2d - 3.55kg

Baca lagi
1y ago

bambam semuanya 3kg & lebih ๐Ÿ˜

kawan saya ada pengalaman 41week 3day.. berat baby 2.9kg.. sebab terlalu lama didalam baby dia makan taik nya

sy skrg 39w3d serah diri 8/11 due 9/11 msuk 40w juga trtanya sbb 36w hrtu berat bby 3.2kg anggaran