krem

SALAm nk tnya. Knpe eik masa tidor sllu krem kaki... Bila kena tuhan jer thu... Rse nk pengsan... #26w5D

35 Balas
Tulis jawapan

Sya masa ngandung ank no 3 kerap sgt kena..smp time bsalin pun kena kat labouroom duk menahan sakit 3,4 kali kaki kram..sbb sejuk aircond pun ya.skrg ni dah 8 bulan ank yg ke4 baru sekali kena..kena time subuh sbb mengeliat kaki terus kena ..smp skrg beringat klu bangun tido jgn geliat๐Ÿ˜†

4y ago

Sama pulak kita ... mengeliat saja kaki kram n sakit yg amat huhu

sy selalu kena klu subuh2 .. time mengeliat nk bangun tu la time kram dtg sampai nk nangis rasanya menahan. sib baik suami bole redakan cepat sakit kram tu dgn urutan lembut. kaki x bole gerak klu gerak lg lama kram nya .

VIP Member

sy baru 2 kali krem kaki...sakitnye xtau nk ckp mcmmane...hehe...skrg bila tengah tdo tiba2 terasa sakit kt betis sikit2,sy cepat2 kejut suami suh urut sebelum terjadinye krem..banteras awal2..๐Ÿ˜…

sy pn ada satu mlm kaki krem..pd hul tdo pki stokin tu..dibetis tngkpnye..adehh..skitnye..skung sy amlkan mnm horlick utk tmbhn n pil kalsium..sblm ni mang dh mnm susu stiap hari..br 21mngu..

Normal jika krem kaki time mngndung... sy pula jarang krem kaki . Tapi tangan tu kebas jaa... masuk trimster 3 tu start kebas tgan.. nak genggam pun susah... drive kereta pn x selesa daa๐Ÿ˜…

sy slalu kena.kdg2 2 2 betis kena.mmg mgelupur smpai ttdo blik.skrg dh 35 weeks.jrg kna dh.tips nya adlh sblm tdo sapu minyak angin/pns kt tapak kaki n betis.pastu pkai stokin

Saya pun, mengiring kiri kaki kiri sakit, ngiring kanan kaki kanan berasa. Mau nk tkncing tu jenuh tahan tpksa mangkit jalan dgn kaki duk kejung ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜‚

Sy pn jd jgk mngkin sbb faktor krg kalsium n faktor cuaca yg sejuk, sy hari2 tido pakai stokin tebal n panjang alhamdulillah setakat ni kaki xkrem lg dh

Kurang kalsium.. Baby tgh tarik sikit2 dari badan ibu.. Topup kalsium.. Amik shaklee pun okay.. Boleh whatsapp saya.. Saya suggest yg okay 0104624120

sblm tdo sapu minyak angin sis...dari kaki smpai betis... pastu tinggikan kaki dri kpla kita ( lapik bantal dkat kaki tu ) xpun pakai stokin jer...