20 Balas

Saya makan folic acid ni. Lewat dh 25 hari period hrini. Ad jugak kdg2 mcm drh spotting keluar. Ad tengok review or tanya org darah tu mcm spotting penempelan telor kan. T0 smlm and pg ni check memang negative. Tapi perut rasa tak selesa. Rasa dia ad. Tapi tulah. Ph ni pakai clear blue. Memang negative. Kecewa sgt. Mmg dh mindset before test , if negative then nevermind. Sbb awal2 test cuma nk tau ada ke tak. Kalau takde takpe dh tau blh buat kje berat. Tapi normal rasamya walaupun dh mindset, dpt tau test negative, cuba utk positive. But still, kecewa and sedih sgt. Menunggu dh 1 tahun 5 bulan. Doakan sy ya.

Moga dimurahkan rezeki sis.

Tak mengganggu pun. Vitamin ni penting utk persediaan nak conceive. Utk elak kemungkinan berlakunya neural tube defect dsbnya... Nak tahu pregnant ke tak memang kena test upt, at least kalau tahu pregnant bole ambil extra precautions. Kalau TTC hati kena kental sis, kalau tak pregnant lagi bulan tu anggap je belom rezeki. Continue makan acid folic ni ye.

Ok dear tq ya

X ganggu pon.. Bole je consume folic acid ni dri sebelum kawen lagi.. Mcm sye lepas 2 bulan kawen bru start makan.. Sebelum ni x pernah amek tau pon pasal kebaikan pengambilan acid folic ni.. Lepas sebulan makan alhamdulillah pregnant dan terus consume makan smpai skrg dh 8 bulan kandungan..

Aamiin.. Mudah mudahan..

Assalammu'alaikum puan, saya pun mengalami benda yang sama sehingga ke hari ini saya belum lagi period. Saya period 03.07.21 - 09.07.21. Saya consume folic acid dri doktor hospital pada 30.07.21 sehinnga hari ani 13.08.21, periid saya tak datang² jugak. Saya pun risau jugak.

Sy pun mkn asid folic tk jg ggngu kitaran haid,,haid sy makin lancar,,hri tu haid lewat empt hri sy cek,dua line tpi kabur lak,sng nya hti sj,saling brapa hri nak cek balik,,dtg bulan pula,,alum age rezeki age nmpk nya,,

Tapi macam saya doktor tk bg makan . Dia kata makan acid folic badan makin naik . Saya pulak bmi tk ideal . 2bulan takperiod . Scan tak mengandung pun . Doktor bg ubat lain dan suruh stop acid folic 😔😔😔

Oh yeke . Brand yg sama ke

Lepas saya makan asid folic .. bulan seterusnya saya tak period juga .. tak berani nak check tapi dah lewat 2 bulan .. alhamdulillah rezeki saya bulan puasa.. sekali check ada 😊

Itul ingt nak tgu 2-3 mggu lg bru cekk

saya dah lewat 14 hari bru cek .. hahaha tu pon kene paksa .. alhamdullilah ade je .. tapi folic acid xd la ganggu period .. mungkin tgok faktor penerimaan badan kite jugak kot

Okla tgu lama skit la bru cek hehe Tahniah sayang prgnt

saya makan folic acid yg ni juga. period okay mcm biasa. ada plus minus few days jelah. alhamdulillah skrg baru masuk 7 weeks.

Oh yeke sbb bru mkn 4 papan hehe trus xdtg priod .tkt nk cek tkt kecewa lgi

Asid folid xmengganggu pun.. Dia bkn ubat perancang.. Asid folic pling elok diamalkan klu nk pregnant

Amin amin . Hrp cmtula Ttc dh 2 thn

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan