11 Balas

kalau pasal bas ni, soalan ni untuk bas jalan jauh ke? sbb bas ni sama je macam kenderaan lain, boleh je naik..cuma kalau nak jalan jauh, bawak la bantal untuk support pinggang sekali, dan makanan lebih, takut lapar tp tak sampai RnR lagi.. baju pulak, boleh beli yg warna dan corak unisex, mcm putih, kuning, oren, hijau, ungu, polkadot, stripes, bintang dll..

Klu sy mmg xkan beli kaler spesifik utk baby boy or girl. Beli warna neutral je. Da beso setahun baru beli ikut sesuai gender anak. Lgpun baby cpt membesar, rugi rase nye beli warna spesifik utk baby boy girl ni, dahla tgh inflasi ekonomi xstabil..nk membeli kne berpada dan ikut kemampuan, unless org yg t20 xpela nk beli byk2 haha.. just my 2 cents

depends dkt diri la. sye naik bas & ets melaka-perak smpai 8 bulan. tp pandai2 laaa cari keselesaan. bawak bantal support pinggang ke sbb duduk lama sgt penat. kalau rse tk lrt tkpayah baju tu beli yg unisex je. nanti bby dh keluar bru beli baju ikut jantina

beli basic baju je dulu. maalaysia panas. beli baju lubang2. lengan panjang,pendek,singlet. warna dia pun basic baju je dulu. beli 6@8pasang je dulu. hijau biru cream putih. dh branak nanti baru beli yg cantik2.

saya pun ank first msa xtau jantina lg saya bli bju yg boy n girl bleh pkai mean mcm colour bju tu saya byk bli colour biru,hijau n merah...bli kt shopee or Lazada je sbb murah lgpun baby cpt membesar so tkut nnti bju xmuat dh klau bli yg mahal...

Beli warna putih/krim/kuning/hijau/ungu/coklat. - Set lgn pjg & seluar pjg. - Set lgn pendek & seluar pendek. (Kuantiti ikut bajet & kerajinan membasuh)

salam. masa first born, saya tak gi scan dan tak tanya dr pun masa monthly check up tu ttg gender. jadi, sy beli baju putih, krim camtu..

Tunggu dah confirm scan or 6 bulan ke atas baru beli baju. Awal dari tu beli barang keperluan je dulu macam toiletries, beddings set dll

Boleh beli barang baby yg neutral colour mcm baju n seluar warna kuning, hijau, kelabu, etc. baby boy girl pun boleh pakai.

boleh je.. baju better beli yg unisex.. dia dh lahir nt baru beli ikut gender dia..

Mcm sy beli warna2 neutral. Beige, kuning etc. Senang nak pakai dua2 gender 😂

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan