Cek BSP hari-hari

Salam mommies, Nak tanya pendapat mommies. Saya baru balik dari appointment doktor pakar harini dekat KKIA. Saya GDM on Diet Control. Semalam gula saya naik sikit jadi 7.4 untuk 2 jam lepas dinner. Sebab 2 minggu lepas memang tak ambik gula langsung so gula drop jadi 3.7 untuk 2 jam lepas lunch. Jadi masa buat bsp semalam saya tak control sangat sebab memang lapar sangat petang tu. Nak pulak, kita baru balik kerja petang, terkejar nak makan dinner sebab nurse tak bagi lambat sangat buat bsp.#firstmom So harini bila jumpa nurse, dia bising sikit sebab naik. Bila jumpa doktor pakar pulak tiba-tiba dia suruh saya buat bsp tiap hari selama seminggu. Sehari kena cucuk 4 kali. Lepas jumpa doktor pakar, jumpa balik nurse, nurse pon terkejut doktor bagi arahan macam tu. Nirse pon terkejut, inikan saya yang kena buat tu. Memang sedih sangat sebab saya ni takut sakit sikit. Tak pernah lagi saya cucuk jari sendiri. Biasa suruh orang lain buatkan. Ada tak mommies luar sana kena macam saya?

17 Balas
Tulis jawapan

kalau jumpa dr memang kena mcm tu...sya pon sis..kena tiap2 hari sampai beranak...gdm saya x de masalah.saya jumpa sbb nurse kata uri saya dekst bawah...tp saya ikot je..ap yg terbaik utk baby

Sy lepas dinner mkn durian 4 ulas result 6.5..mujur tak sampai 7..byk kali juga mkn bedal mcm2 tk pernah lg lebih 6.5..mybe sis kene jge2 kot sbb baru x jge makan sekali dah spike

saya minggu lepas baru buat bsp , cucuk ke3 tu saya sangkut sebab saya makan lewat , sejam sebelum cucuk . yg lain okey .. bulan 7 ni buat bsp lagi , tpi 22/7 .

tak payah ikut cakap dokter .kalau dia suruh hariยฒ Tu mengarut sangat dah. ingat awak xkerja Ka nk ulang alik 4x X 7hri Tu ...abaikan ja arahan mengarut tu

4d ago

Hellooo sis ni buat bsp sendiri guna glucometer bukan kena ulang alik kk pon. X mengarut. And ramai je kena buat hari2. Cakap guna otak okay. bodoh tu simpan sikit untuk anak

1st time juga baru tahu ada yang kena buat setiap hari. ๐Ÿซ  Semoga kuat okay sis, dan dipermudahkan semuanya. ๐Ÿ’ช๐Ÿป

saya pun taksuka jarum, tapi nanti nak bersalin lagi la banyak jarum aaa sabar je la mommy

4d ago

Saya selagi saya tak pandang saya okay je. Tapi susah jugaklah sebab dekat office asyik nak suruh orang buatkan. Nasib ada officemate perempuan๐Ÿฅฒ

Sis dah berapa bulan?

4d ago

Saya baru 5 bulan lebih. Lambat sikit sebab baby dah 3 bulan baru perasan ada baby. Part tu pon kena bebel jugak dengan doktor tu. ๐Ÿ˜