Tali pusat

Salam mommies. Nak tanya, kenapa tali pusat baby tak tanggal lg ye? Harini baby dah genap 3 minggu 😣 risau apa saya perlu buat

8 Balas
Tulis jawapan

Salam mommy! Tak perlu risau, sebenarnya tali pusat baby biasanya akan tanggal dalam tempoh 1 hingga 2 minggu selepas kelahiran. Namun, bagi sesetengah bayi, tali pusat mungkin boleh mengambil masa lebih lama untuk tanggal. Anda boleh terus membersihkan tali pusat dengan menggunakan kapas dan alkohol 70% setiap kali mandi bayi. Pastikan juga untuk menjaga kebersihan dan kekeringan kawasan tali pusat. Jika tali pusat baby masih belum tanggal selepas 3 minggu, adalah baik untuk rujuk kepada doktor kanak-kanak untuk pemeriksaan lanjut. Jangan risau terlalu banyak, mommy! Semoga baby anda sihat dan bahagia selalu. https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

Saya pun anak dah masuk 3 minggu tali pusat belum tanggal. Dah kerap bersihkan dgn ubat hospital bagi. Tp dah refer doktor katanya normal selagi tkde bau/ nanah atau jangkitan. Harapnya tanggal lah dlm masa terdekat sbb kita risau 🥲

kerap bersihkan pakai ubat hsptl bg tu..jgn pakaikn barut ke ap dlu..mcm sy bg ank pakai Pampers Aje pahtu bedung hari ke 5 tali pusat dh tercabut dh..tiap kali tukar Pampers bersihkan tali pusat tu n bg kne angin kjp biar dy kering

sya dngr klau 3 mnggu x tnggal lgi normal.. lpas 3 mnggu x tnggal sis refer ke doctor.. sis ada kerap kringkn bhgian pusat and sapu ubat kuning? sya spu je ubat kuning..hari ke 10..tali pusat ank sya dh tggal

Baca lagi
3w ago

Boleh saya tau sapu ubat kuning tu waktu bila sis?

awak kerap bersihkan tak dgn ubat yg hospital bagi ? klau kerap kejap je cabut sbb dia jadi kering klau xbuat mmg lama nk tanggal . Jgn pakai barut selagi tali pusat tu xtercabut pampers jgn ketat2

kerap bersihkan..Klau sy sy x pakaikn ank baju bg Pampers je n bedung n pastikn pusat tu btl2 kering..ank sy 5 hari tanggal dh

kerap bersihkan saja sis. Guna pencuci dr hospital bagi. bersihkan pada sekeliling yg melekat dgn pusat tu.

Anak saya seminggu dah cabut. Kena bersihkan & takperlu pakaikan barut. Sbb barut tu yg buat dia lembab