17 Balas

1.peralatan..kalau guna pisau cukur ,kne btul sterile.. tak silap sy ada juga Jual kt shopee yg khas untuk bby..tp bukan pencukur rasanya. dia alat lain.. 2.boleh Jadi kulit kepala Luka Sbb Cara cukur tak ikut alur rambut (Luka mmg tak nmpk Sbb Halus je. mcm ank sy dulu cukur rambut dia ikut alur rambut. belah atas alur lain..belah blkg lain. Kiri kanan.. pusar rambut pun lain2..jgn berlawan arah akar rambut Tu.. 3.xperlu letak bedak. kulit bby mmg sensitive. sy takde letak bedak takde letak losyen,minyak rambut pon xletak. masa cukur Tu air bnyk .basahkan rambut. kadang letak sabun khas baby sikit untuk licinkn.. lpastu mndikan xpyh syampu ke apa.. Alhamdulillah takde bintik naik.. kalau xok juga pergi klinik sis.. jumpa Dr .ambil ubat sapu..kalau letak sebarang tkut lagi teruk..

mungkin sensitif dengan bedak kot. sy dlu l3pas cukur rambut ank sy, sy pakaikan mnyak je tp skit je sbb ank sy jenis snstif kalau pakai pape. sy pakai mnyk yg lebatkan rmbut. alhmdulillah skrg dh lebat cuma still snsstif lg dgn mnyk rmbut. kalau ltk bnyk mmg akn naik bintik2 merah cmni..ble bintik2 cmni naik sy trus pakaikan lotion snow white. alhamdulillah brkesan hilangkan bintik2 cmni kt kepala ank sy.

bulan Jun lepas, saya & suami pon cukur baby botak time baby masuk 7hari. Kteorg guna shaver electric suami sya & pencukur biasa, celup2 air suam. Lepas cukur tu ada letak bedak baby sikit je. Ada juga naik bintik macam ni sikit2, Dr kata biasa saja, jangan sampai ada yang berair. Tapi kalau awak risau & baby meragam, better awak pergi je klinik baby terdekat 🥰 minta consult saja.

baby sy pun mcm ni .. sebelum cukur rmbut naik 1-2 biji. lps ckur rmbut lg bnyak naik dan biji2 dia lagi besar lpstu pegi jumpa doc and doc bg ubt lps smngu kering and sekaramg dh oke. doc ckp lg senang naik kalau kulit tu luka..

jdi mcm ni bila makin lama.. better awk cpt2 pegi jumpa doc..

Maybe kulit baby awak sensitif pada bedak tersebut, saya pun baru botakkan baby, saya cuma sapu minyak rambut baby shj, kalau mandi pun saya tak sabun kan dahulu cuma alirkan air shj.

my husband cakap takot dia allergy / pisau cukur tu x hygiene enough . sebab masa cukur baby saya, kami pakai 7 pisau cukup . semua baru . mungkin infection . tapi boleh lega tu .

VIP Member

sebarang minyak baby pon jgn pakai.. anak sy pn cm ni dulu... lepas sy pakai puree. oil naik bnyk lepas cukur.. jgn usik jerawat tu nnti ada infection pulak

Letak bedak sejuk sis.... Insya Allah.... Sebb ank abg sy mcm tu jugak... Dah letak bedak sejuk... Alhamdulillah kering elok dah x naik benda tu lagi

thats y sy tak nak cukur. kalau kita sendri pun akan jadi mcm ni lepas ckur. sy akan ckur pastikan basah atau letak cream dlu..

Baby saya dulu kena macamni. Sis saya guna soducream beli kat farmasi alhamdulillah ok tiada bekas luka terus hilang je

Soalan popular

Artikel Berkaitan