10 Balas

VIP Member

baru lg .take time..mak n ayahnya kena keep sebut pgglan pd ayah atau mak..nnti ank akan sbut mana yg paling senang dia nk sebut..mcm sy dlu..ank suka sebut ayah .jd nm ayah yg pertm dia pndai sebut berbnding mak😂✌🏻

Baikk . Saya bertenang duluuu heheh mudah mudahan

sye pun penah post bnde yg sme mcm sis post.. risau kan? mse checkup tu da bgtw nurse tp nurse suruh pntau je.. umur 10 bln bru baby pndai sbut mama-baba.. maybe anak kte lmbt sket kot mommy..

Moga yg baik2 sahaja keputusannya

anak sy 11 bulan baru babling mama dadada. sblm tu aaaa ehh je. masa cek up nurse pelik tkde babling lg, dia suruh ajar padahal sblm ni mmg hr2 kita sebut ajar. bg masa kat bby ye sis.

Lega jugak baca comment ni. Tq sis

Ikut org kot sis. Ank sy mmg cpt je babbling bagai mulut bising ha tp merangkak, ni dh nk msuk 9 bulan mcm x merangkak lgsg. Nk diri2 je dia suka. Ikut baby jugak

Betul jugak kot. Anak saya merangkak cepat dgn meniti tapi duduk tk pandai tegak lagi n babbling tu. Lain baby lain perkembangan nya kan

Baby mula babbling dlm umur 6-9 bulan. Kalau 8 bulan ke 9 bulan baru babbling tu normal. Yg risau 12- 15 bulan takda babbling, xde perkataan. Itu dh red flag.

Ok saya akan pantau lagi

anak saya ckup setahun bru mula brcakap ...

Random babbling pun takde ke?

Ok noted. Thank you ☺️

TapFluencer

ok je. keep communicating dgn bby.

Ok sis. Saya hari2 duk ajar jugak sebut2 ni dia senyum gelak je

awal lg.. amik masa kadang2

Baik sis. Tqq

cuba cek

anak puan ada buat tak semua2 dlm list ikut umur tu

Soalan popular

Artikel Berkaitan