12 Balas

VIP Member

yg sy tau yg cmplete dlm 1 bji adlh zincofer, maltofer, iberet.. sy awal2 dpt zincofer tp xblh telan sbb muntah..doktor tukar iron,b complex,folic acid..ok je mkn pastu hb drop doktor suh mkn maltofer, hb x naik, sy tukar makan iberet, hb ok..

All in one biasenya obimin. Semua dah lengkap. Sy makan blackmores pregnancy & lactating. Before nak tukar supplement, do make sure kena tanya doktor dulu sesuai ke tidak. Kena cek jgk hb semua okey ke x.

Sy dulu ambil obimin. Yg lain sy xberapa pasti. Ape pun tt kena tnya doktor..

Kalau yg include semua biasa kk bg zincofer & obimin..Sis kena ty nurse@doc dulu ya kalau nk tukar..cam sy mkn obimin pluz ni pun doc yg bagi sbb sy tak sesuai dgn vitamin kk bagi..

okay sis thank you . nnti sy try tnya nurse if dpt tukar x . sbb bnyk sgt ubat nak mkn sampai 4 jenis tkut nnti ada yg ttgal . sbb iron kan x bleh cmpur dgn ubat lain msti tggu 3-4 jam bru bleh mkn

Sy just consume zincofer nge iron je. Dri awl preggy smpai skrg. Zincofer dh merangkumi smuaa trmsuk acid folic. Cuma sy ambik vitamin tmbhan jela mcm vit c shaklee.

Saya ambil iberet, kandungannya sudah ada folic acid, vit c, vit b, iron. Tp kdg saya tambah makan fish oil & calcium kalau merasa kurang mnm susu dan makan ikan.

Wasalam.. klau saya mmg tk berani nk amik ubat lain selain yy kk bg.. takut effect pd baby. So mmg makan bnyk2 yg kk bagi je

Setiap org tak sama keperluan badan dia. Ada yg dapat 1 jenis saja, ada yg 2-3 jenis..

tu lah sis , sbb sy ada mkn ubat dr doc pakar juga . jd bnyk sgt nak mkn . tu nak cri supplement yg all in one

Doctor bg saya folic acid and sangobion.

Sy consume spirulina je.

Sy amalkan jus mamariam

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan