14 Balas

VIP Member

Shopping je. Saya beli stroller, carseat, yang besar besar tu masa around 18 weeks 😂, sebab time tengah ada duit kan, takut terguna. Now dah 22 weeks, rilex sikit, tinggal beli baju, tu pon dah beli sikit 🤭. Lepastu pampers and barang mandi dan minyak minyak dia tu. Walaupun anak kedua after 4 years, excited dia macam nak sambut baby baru 🥰. In shaa Allah kita doa yang baik baik, apa orang nak kata biar je, bukan dia nanti nak hulur duit time kita nak beli barang baby tu. Lagipon nanti 7 bulan keatas dah tak larat dah nak jalan.

Huhu. Saya pantang je dengan mak. Sebab mak tukang ngurut. 😙. Mak cakap “nanti biar mak urut sampai 44 hari tu last sengkak rahim” hahahah. Kita ikut ajelahh.

Saya pon beli awal. Start mengandung 4 bulan, kandungan 5 bulan dah siap beli semua barang. skrg ni dah 6 bulan dah rilek dah. 😅 Duit tgh ada beli je. skrg focus simpan duit untuk kegunaan lepas bersalin pulak. yela lepas baby dah lahir pun still nak pakai duit untuk refill barang2 baby and baju bila dia dah besar sikit 🥰

kalau saya haritu...3bulan dah bli dah ..kalau awak nak shopping brg baby awal pun bgus juga...beli apa yg perlu dulu sedikit² senang kita nanti tak la kelam kabut...kalau ada masa jalan² tu tarik lansikit brg² baby..kdg² kita tak tau ada masa kita ada masalah keewangan kan..beli je separuh dulu ker...

saya masa anak first! takut nanti dah dekat nak bersalin, duit xckup cemana lak. anak second ni alahai.. esok dah 30w.. satu barang xbeli lagi. recycle je abg dia punya. masalahnya, baju barut semua pon xbasuh lagi 😂😂😂😂😂

beli jeee...jgn dgr sgt ckp org 7 bln bru g beli...time tooo nk pusing2 mall Pon x larat... hahaha...beli awl ckit2 Pon ok daaa...zmn2 now nih kewangan kite Pon x leh nk dijangka

Saya start beli keperluan baby masa 23 minggu😁skrg dah nak masuk 30 minggu..90% siap dah beli..tggl cuci n packing😁 lg 10% tu barang2 ibu😁

beli je. saya pun beli awal tapi beli skit demi sikit la sbb kalau nk beli selambak terus mna mampunya kluar duit bnyak2 dlam satu msa hahaha .

TapFluencer

Pernah je sbb excited 1st baby dlu🤭 Tp kalini shopping lmbat sikit lah kut sbb byk kelengkapan abg2 dlu masih boleh guna

VIP Member

beli sikit2x sis br xterasa seperti air mengalir... hehe... sy pon 19w dh beli sikit2x brg bby n brg pantang

Boleh je beli sikit² dulu.. Kalau dah tahu dan confirm jantina lagi mudah nak cari baju..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan