16 Balas

tapi kawan saya pon mula2 dia pikir dia darah O...masa pregnant kali kedua...darah x blh detect..kena buat 2 3 kali..pastu result dia bukan darah O 😅 mcm pelik jgk...dokter nurse pon ckp kes dia rare sbb darah susah nk detect jenis apa..tapi dia redha je..mungkin betul sbb anak 1st jaundice xlama sgt..xde la sampai berbulan

hye mommy² nk tanye folid acid boleh makan time pregnant saja ke ? sbb saya baru lepas gugur and ada tanda² hamil lagi . selalu rasa lenguh dari perut kiri hingga ke lutut kiri sahaja . belah kanan x rasa pape

tak pregnant pun bole makan sis. kalau nak pregnant di suggest utk makan folic acid 3 bulan sblum hamil

perlu maklumkan pd kk. ujian di KK hnya jenis simple, boleh berlaku kesilapam dgn mudah. jika pernah buat ujian darah di swasta spttnya ada kad jenis kumpulan darah. minta kk repeat semula

VIP Member

saya masa prgnt ank pertama x de tulis jenis darah kat buku pink, prgnt ank ke dua br tau sy jenis darah B+.. kdg2 tgok nurse juga, tp mustahil darah blh berubah pulak, awk kne tnya nurse balik.

btul nk tau gak.. kat mna dia tulis ye??

Dah dapat jawapan Ke? baby boleh B+ kalau ibu A+. Ni kalau suami blood group B. Ibu- AO+ Bapa- BO+ Baby = O dari ibu, B dari Bapa. Dapatlah baby B+

Saya pernah tanya Nurse.. nurse bagitau kalau dah ambil obimin xperlu ambil folic acid… tpi kalau ada lg boleh hbiskn folic acid tu…

darah saya dlu O ..tapi bila pregnant check jadi B ..check semula B .. 😂 nampaknya memang B ..pelik sebb dlu betul2 O bukan B ..

kan selepas mengandung auto jadi golongan darah lain..😂

pernah terjadi kat kakak sy .. masa ank 1-4 darah jenis A .. bila ank ke5 tiba2 darah B.. mungkin ada kesilap an masa ank 1-4

Kne gtw nurse..sblm preggy 1,xtau ke drh jnis ap sblm tu..lw tau cth A+, then preggy 1,A+.. Agk mustahil ble jd B+

VIP Member

Kena tanya semula nurse yg ambil sample darah sis tu

Soalan popular

Artikel Berkaitan