48 Balas

Saya berat naik mendadak sangat. 2 minggu naik 4 kilo. Untuk daily BP, saya terpaksa laa beli machine BP tu. Monitor BP hari-hari sebab suspek pre eclampsia. Tapi Alhamdulillah so far semuanya under control. #32weeks

Saya disebabkan naik mendadak, saya control makan malam. Last makan dinner pukul 8.30pm. Kalau lapar lagi lepas tu, saya buat susu cicah biskut.

i risau klu berat naik mendadak pastu nurse suruh minum air gula .nk muntah ei trlalu manis.lg cucuk ambi darah pyh sngt darah nk klur.smpi 5 x klur ,last suruh dtg next week hi huhu

Same lah ngan sy berat naek mendadak pastu kne minum air gula..nak masuk nie 3x sy minum air gula..klu nak check bp boleh g mna2 pharmasi cth mcm alpro..diorg boleh tolong checkkn utk kt..

Try pergi farmasi alpro..biasenyer diorg de service check bp n kencing manis..bab pembayaran 2 sy tak pasti plak

Oh saya pun kena jugak sebab berat naik mendadak. Saya buat dekat rumah je sebab mak ayah saya ada mesin bp tu. Nurse bagi saya kertas untuk catat dan mesej nurse je berapa bp.

Sya overweight..tiap gi jmpa nurse msti berat naik 2kg trus😓dtmbh lgi gula tnggi tme bunting😭skrng msok 33week 2 days..msok 38mnggu nnti dah kena sruh brsalin nnti..

saya beli sendiri mesin check tekanan darah /BP tu.. tak larat nak pergi klinik untuk check sebab kena cek air kencing sekali.🤣nanti boleh digunakan untuk masa depan.

Saya buat je kat KK berdekatan, selalu buat lepas habis waktu bekerja so tak ganggu waktu kerja. Nurse pun pesan jangan amek cuti sebab buat ni sekejap aje.

risaunya.. khamis ni check up.. saya check berat pn naik...3kg lebih naik..berat slps hmpir 4 mggu..hrp nurse xmrh...cmne nk jaga berat ye.... boleh share..???

Alhamdulillah..stakat ni xde kencing manis..mybe sbb mkn mlm...kena pose mkn la mlm2 lps ni...😅

Saya pun sama..berat ternaik extra 2kg. Kena buat selang sehari. Saya buat dekat farmasi je. Bayar rm1. Mana2 farmasi ada tempat check bp tu.

Sme mcm sy... bert naik.. kne check tekanan drh selang shri... tp nsb kt umh sy da ade alat utk cek trkanan drh tur.. kre cek kt umh je..

Soalan popular

Artikel Berkaitan