8 Balas

Ramai kat sini yg nak petua mudah bersalin..semua org nak mudah dan cepat bsalin kan..tapi tu lah badan kita lain2..ada org cepat ada org lambat tu atas rezeki badan masing2...ada yg normal ada yg czer..byakkan berdoa semoga Allah permudahkan kita masa bsalin

Betul. Bg tips boleh, cuma jd atau x bergantung atas badan individu itu sendiri. Tak boleh sama pukul rata. Alhamdulillah, Allah permudahkan perjalan bersalin sy. Masuk LR pukul 12, bukaan 8cm. Sejam lebih dah 10cm terus push tanpa koyakkan. Sy selalu fikir, ini berkat doa arwah ibu sy yg meninggal 3 bulan sebelum sy bersalin supaya mudahkan bersalin. Tak lupa juga, berbuat baiklah pda semua tak kira manusia, haiwan atau benda. Ini bukan cerita doggeng. Sy selamatkan semut, kerengga dr terkena air dlm sinki/lantai bilik air pun sy ckp dgn dia. Aku selamatkan kau...kau doakan aku mudah bersalin ya😅. Apa² pun jga hubungan sesama manusia dan pencipta. Insya'Allah dipermudahkan segala urusan.

Sya tk pakai apa pe..cuma doa jk smoga segala urusan bersalin di permudahkn dn brjln dgn lancar,tnpa ada apa2 halngn..smoga baby sihat,tk skit kuning,juga mummy bby tu siht dn smngt...

VIP Member

Klo sy bnykkan minum air kelapa muda sis.. Sy dri 1st-3rd trimester mnum air kelapa.. Dlm seminggu sy minum 2-3kali.. Tapi apa pun ikut badan masing2 sis..

ada kata 1. minum milo n majerin 2. amal kan minyak kelapa dara 3. squat 4. urutan. premium 5. slalu berhubungan dgn suami tp tu laa saya sendiri pun x try lg.

Ohh jgn mnm air zamzam or yassin kalau bukaan tk byk taw sbb tu pn dikira air selusuh.. takot kang mnm contraction terjadi tp bukaan tk de lg..

Amalkan awal pagi sesudu minyak zaitun / minyak masak sekali shari je . Buat di minggu2 akhir insyaallah mudah bsalin .

Nurse saya pesan jgan mnum air zamzam/selusuh selagi bkaan xbyak..air2 tu boleh bt sakit contraction makin kuat..

setuju

Ramai yg ckp,byk kn berjalan dan berhubungan dgn suami..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan